Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mirovanje posle abortusa

Ići dole 
+12
Iva
inda
Ivana
bevana
Natalla
Kalla
Rose123
Jeci
meda
Nastija
*cinderella*
Papapufna
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 1:01 am

Ako ćeš biti pod opštom anestezijom, vidi da ne jedeš i ne piješ ništa pred intervenciju, da ne bi posle povraćala.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 1:07 am

Nekako cu i da izdrzim bez hrane par sati, ali bez vode po ovoj vrucini ne znam kako cu...hvala na info
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 1:13 am

Ma pij vode, samo nemoj da se naliješ neposredno pre intervencije.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 1:20 am

Mozes sad da rucas nesto malo,kasnije nemoj,a vodu moras da pijes,dehidriraces,pretoplo je.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 3:30 am

E divota, dobila sam temperaturu...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 3:37 am

To ti je mozda od stresa i napetosti,naglasi toj doktorki da imas temperaturu.
Znam da su meni rekli da posle abortusa nikako ne dozvolim sebi prehladu.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 3:40 am

I meni su to rekli, sad nemam pojma sta cu. Sad cu da se spremim i da odem do nje da vidim sta ce mi reci...
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 3:41 am

Pitaj je obavezno,da ne pravis sebi dodatne komplikacije.Ja sam posle abortusa bila na moru,i posle 20ak dana sam se prehladila,bila sam preplasena sta ce biti sa mnom.Na srecu,sve je bilo ok.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 5:44 am

Vratili su me kuci zbog temperature. Cak nisam znala da imam i upalu grla... Moja dr je mislila da mogu bezobzira na to da odradim, medjutim zenica koja je dosla kao anesteziolog mi je rekla da ce radije baciti lek nego da razmislja sta ce posle biti ako mi sad izvrse ab. Moram da pijem neke antibiotike i ako mi u petak bude bolje da dodjem, uzasno mi je bilo neprijatno. Ovo je mucenje, na ivici suza sam izasla iz ordinacije.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 6:41 am

Bolje je tako nego da se iskomplikuje nesto.Kakvih privatnika ima,imala si srece,neki bi ti to odradili samo da ti uzmu pare,briga ih za posledice.
Odmaraj,pij cajeve,cedi limune,pa da ti to brzo prodje.
Mozda je to znak da ipak treba jos malo da razmislite.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 6:45 am

Da, slazem se, bolje to nego da su ti samo pare uzeli.
Ovako znas da radis sve kako treba!
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 6:49 am

I meni je to palo na pamet, ali vec sam popila ona 3 hemomicina i polyginax 5 vaginaleta sam iskoristila. Doduse ona 2 nisam ni popila kako treba, jer mora na prazan stomak a ja ih popila uz jelo tako da nisu verovatno imala nikakvo dejstvo. Sad kad bih mogla digla bih ruke od ovoga
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 6:52 am

Znam i hvala im, ali sam tako izmrcvarena. Otisla sam tamo tresuci se ko prutic od straha, teraju me da idem kod lekara da mi da antibiotike da to sredim, ali on ne radi. I sad moram da smislim nesto
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 7:39 am

ovako, sto ti ne popricas sa nekom starijom zenom u koju imas povrenja?
da te posavetuje da cujes njihovo misljenje.
jel zna neko od porodice, mama, sestra? sta bi bilo kada bi ti oni dali podrsku? kada bi ti rekli nemoj. nisi mala 24 godine,zaposlena, a ne 16 i srednjoskolka.
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 8:16 am

Meni je najlakse da kazem mojima, ali najteze mi je da im priznam da sam se odlucila za ab i da sam popila antibiotike i da ne znam kakav to uticaj ima na plod.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 8:22 am

a sto ti je to najteze? mislim za abortus? to kada budes odradila bice deo tvig zivota sa kojim moras da zivis.
a te tablete imaju neki uticaj na plod?

ne znam. stvar je u tome sto znam da su se devojke cak i kada legnu na sto ili kako to ide, u poslednjem trenutku se predomisle i sa bebom bude sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:36 am

O tabletama i uticajima na plod pricaj sa doktorkom ili ce neka devojka ovde ako zna da te posavetuje. A o svemu ostalom zaista popricaj sa nekim straijim. Mnoogo se lomis, citam tvoje postove i jezim se. Iskreno ne bih volela da sam ti u kozi. I nemam pojma kako da te savetujem, sem da ti kazem da razmislis ponovo dobro o svemu. Mi smo ovde, kuckaj sta god i kad god zelis.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:49 am

Moja koleginica je pila hemomicin na početku trudnoće, doktorka joj je lečila navodnu upalu jajnika, nije provalila da je trudna. Ona se tad baš uplašila jer je pre toga već imala jedan prekid trudnoće, ipak nije pametno dvaput abortirati... S druge strane, bilo joj je bitno da zna da će beba sigurno biti dobro. Doktorka joj je rekla da može samo da se desi da detetu mlečni zubi budu žućkasto-braonkasti, ali se čak ni to nije desilo. Sa devojčicom je apsolutno sve u redu, prepametna je, slatka kao med.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:56 am

To sa lekovima ti je sve neizvesno. Moja sestra je pila baktrim, poznati teratogen, nije još znala da je trudna, lekar je bio zabrinut kakav će ishod svega biti. Na kraju je sve bilo u najboljem redu. Ne znam šta da ti kažem. Znam jedino da su penicilinski antibiotici dozvoljeni, ali pod uslovom da ih lekar predloži. Najbolje bi bilo da pitaš lekara. A grlo možeš i da ispiraš ili ga lečiš na neki manje agresivan način, u slučaju da odustaneš od prekida trudnoće.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:58 am

moja drugarica je pila hemomicin na pocetku trudnoce,klinac sad ima godinu i po,zdrav i prav.
Nazad na vrh Ići dole
vitaaaaa

vitaaaaa


Broj poruka : 100
Datum upisa : 17.05.2012

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 1:30 pm

O tome moras sa lekarom,da se posavetujes. Moja drugarica je pila silne antibiotike,na pocetku trudnoce (lecila orl upalu ne znajuci da je trudna),i secam se da je ginekolog rekao da je sa lekovima neizvesno,da se moze dogoditi da detetu godinama ne fali nista,jer stetno dejstvo leka moze da se manifestuje kasnije. Da mora da preuzme rizik da sutra moze sebe ceo zivot da pita "A da nije od ovoga? Nisam trebala;eh da sam znaala i slicno" Secam se njegove recenice "Mnogo je lakse prepoleti gubitak kad je plod,nego kad je tvoje dete. A jos teze ziveti sa svescu da si mozda naudio svom detetu" Abortirala je! Nedavno dobila je bebce i sad je presrecna!
Nazad na vrh Ići dole
Papapufna

Papapufna


Broj poruka : 122
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 35

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 7:01 pm

Malo sam se i ja raspitala, uglavnom kazu da je rizik da se nastavi trudnoca ako su uzimani antibiotici. Jer sam ih koristila bas u periodu kad ne znam ni ja sta se sve razvija. Inace sam asmaticar i sklona sam prehladama, dok nisam ni znala da sam trudna isto sam pila lekove. Nemate pojma koliko mi je bilo lakse kada sam videla koliko je ona zena ljubazna, obicno se susrecem sa svakakvim lekarima. Neko bi vikao i urlao sto mora da baci rastvoren lek, mozda ce mi biti lakse kad ponovo odem. Videla je da sam uplasena i da se cela tresem, pokusala je da me oraspolozi. Samo mi je rekla da sad zbog lekova kiretaza treba da se uradi. Ne da mora, nego da bi trebalo zbog mogucih komplikacija kasnije
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:03 pm

Pa u pravu je,imala si srece sto si naisla na takvog lekara.
U prva tri meseca se trudnicama ne preporucuje uzimanje lekova osim u alarmantnim situacijama,kad je stanje trudnice bas lose,visoka temperatura i slicno,ali postoje neki lekovi koji ne stete plodu.
I ja sam se bas dosta prehladila u 3.mesecu,jedan lekar mi je isprepisao svasta nesto da pijem,a kad je to videla moja dr rkla je da se s tim izborim sama uz limun,cajeve,jedino sta sam kupila bile su marisol kapi sa aloa verom.
Jel se ti to jos uvek premisljas?
Kako ti je danas,jel ti malo bolje?


Poslednji izmenio Nastija dana Pon Jun 18, 2012 10:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:23 pm

ja ti savetujem da odes kod lekara! da joj kazes pila sam ovo, pila sam ono. sta da radim!? kolike su sanse da ne bude zdravo? da ti kaze kakvo ona ima iskustva u praksi.
evo i sama vidis da su sve devojke podobijale zdravu decu! otidji kod te veooma prijatne i ispricaj joj problem! ali nikako se ne odlucuj na abortus ako nisi sigurna na to i ako kasnije ne mozes da zivis sa tim. jer gledam da je bolje da se ``kajem`` sa punim rukama, nego kad se kajem i cmizmidrim praznih ruku!
Idi do doktora obavezno!

uvek je savet vise lekara dobro dosao! mojoj majci su rekli da je njeno prvo dete bolesno, ili tako nesto! i ona lepo ode kod drugog lekara i kaze joj taj drugi da ce imati sasvim zdravo dete! uzas.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2012 9:28 pm

Bila je na proslom forumu,cini mi se,mozda i na ovom jedna devojka koja je htela da abortira a ima neke i privatne i zdravstvene probleme pa su joj doktori rekli da je cudo sto je i ostala trudna.
I mi smo je ubedili da ne abortira.
Da se nadovezem na ono sto je Lus napisala,ja sam prosle god imala taj problem koji sam imala pa sam morala da abortiram,ni dan danas ne znam sta se tacno izdesavalo jer sam bila kod 5 lekara i svi su pricali neku svoju pricu,naravno razlicitu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mirovanje posle abortusa   Mirovanje posle abortusa - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mirovanje posle abortusa
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Trudnoća nakon abortusa
» Krv posle odnosa.
» krvarenje posle odnosa
» Krvarenje posle menstruacije
» Menstruacija posle porođaja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Abortus-
Skoči na: