Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?

Ići dole 
+15
StormZ
inda
Bella
Nina87
Ferhundica
Lara
~Lovely~
Lus
Yo**
kajlina
Ivana
meda
sister87
pufnasta
Jeci
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 9:54 am

Jeci,napisala sam ti u pp ne znam da li si videla-nemoj da ga vidis.ne radi to sebi.s` obzirom na okolnosti,mozda se sanduk nece ni otvarati...
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:13 am

Videla sam tek sad, izvini...
Ma hoce, tata je danas zvao babu i pitao je sta ona zeli, ona je rekla ja znam kako on izgleda, ipak je on moj muz, kakav je takav je, pa insistira na tome da bude otvoren...
To se meni nikako ne svidja...Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 1371890812
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 9:19 pm

znas kako, lepo kazes tati da ti je tesko i da ne zelis da vidis dedu tako. i lepo ako bude kovceg u dnevnoj sobi ili gde god, a ti budi ispred ili u nekoj drugoj. Pozdravi se sa babom kad dodjes, i smugni. nema potrebe da sedis pored babe!

ivana, hahahha u pravu si. moji su ti pravoslavci koji su slikali na sahrani. tacnije sa tatine strane, i babinu i dedinu sahranu. strasno! ahahha ko paparaci, bas pravi fotograf unajmljen. trebalo je da poziram!


Poslednji izmenio Lusesita dana Sre Apr 04, 2012 9:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 9:28 pm

Moj deda je imao slike sahrane svog tate (mog pradede), a ja sam oduvek bila malo morbidna, pa sam kao mala krisom uzimala te slike i gledala. Strasno.

Ne znam uopste ni cemu sluzi taj obicaj da sanduk bude otvoren, zasto je to bitno? To je samo kod nas pravoslavaca, je li? Meni je ubedljivo najgori deo bakine sahrane bio kada smo morali da stojimo u kapelici na groblju pored otvorenog sanduka, dok su ljudi pristizali da nam izjave saucesce. Definitivno bih to izbegla da mogu.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:02 pm

pa dobro, ja mislim da se to da preziveti, to je jedan dan, sat-dva. Deca koja su mala i nece ici na sahranu (pretpostavljam) a ova velika, i nisu deca, misljenja sam da ne treba drzati decu pod staklenim zvonom. Ne mislim da je to prijatno, naravno da nije.
u svakom slucaju, ne podrzavam taj otvoren sanduk, jezivo je.
letos kad je umrla moja skolska drugarica, nismo isle u odeljenje ali smo se dobro poznavale, bila je divna devojka. ja nisam mogla da udjem u kapelu, drugarica i ja smo krenule da izjavimo saucesce, ali nismo usle, jednostavno nisam mogla, otisli su moj momak i jos jedan.. Strasno je bilo, mozda i bolje sto nisam usla, pamtim je kao veselu, lepu, pametnu.. ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:25 pm

Ja ne mislim da bi tu iko trebao da sugerise Jecinoj baki sta da radi, njen je muz i ona treba da odlucuje. Sad ako je obicaj takav i ako ona to zeli, ne treba je sprecavati zbog par ljudi kojima bi to bilo neprijatno. Mislim da Jeci moze da se dogovori sa svojima da eventualno ne ulazi u kapelu. Slazem se sa Larom da vise nismo deca i da nas ne treba tako tretirati. Imam drugaricu koja u 17-oj godini nije otisla na sahranu baki sa kojom je bila jako bliska, jer su joj roditelji rekli da ne ide, meni to nije normalno. Ni meni nije bilo prijatno na bakinoj sahrani, niko ne voli sahrane sto je normalno, ali nesto se jednostavno mora ispostovati.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:41 pm

to sam htela da kazem, naravno da se ne treba izlagati nepotrebnom stresu, ali ovo clan porodice. Sta je tu - tako je. Treba prihvatiti i smrt. mi generalno treba da naucimo da se nosimo sa tim, jer ne umemo. a to sto sam rekla za stakleno zvono, i dalje kazem, ne treba decu po svaku cenu cuvati od svega, jer ce ih zivot kad tad docekati, i bice nespremna, daleko od toga da ih namerno treba izlagati situacijama koje izazivaju tugu, depresiju, traume. Ja sam prisustvovala sahrani svoje prababe, imala sam tad 9 godina, nije mi bilo prijatno, ali ne vucem traume iz tog dogadjaja niti mislim da su moji roditelji pogresili sto su me poveli, volela sam je.

i da, sto kaze bella, ne treba niko da sugerise, ja to ne bih dozvolila, da mi se neko mesa kako da sahranim svog muza.
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:43 pm

svako treba da uradi onako kako se oseca. Ukoliko ona misli da je spremna i zeli da ga vidi, ona ce to i uraditi.
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptySre Apr 04, 2012 10:48 pm

meda ::
svako treba da uradi onako kako se oseca. Ukoliko ona misli da je spremna i zeli da ga vidi, ona ce to i uraditi.

Slazem se.
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 1:10 am

Jaoj danas sam saznala da les treba da se poljubi?!
ostala sam bez teksta, i odmah sam rekla da ja to ne mogu, mogu da ga vidim, ali da ga poljubim to ne...
Boze koliko mi se nasih obicaja ne svidja nikako...
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 1:25 am

ne ljubi se les, vec krst koji stoji na lesu, ne brini. Jeci, to je tvoj deda, ne plasi se.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 3:40 am

Slazem se sa Larom i Lus.
Jeci,ako sanduk bude otvoren,ti mozes da ga izbegnes ako zelis onako kako ti je Lus predlozila.Rekla sam ti u pp da sam ja usla unutra na kratko i sta je bilo tada.E,kasnije sam sve vreme bila napolju sa bracom.U kapeli je isto otvoren,kada svestenik zavrsi svoj deo,onda se porodica oprastaod pokojnika.Poljubi se krst tada i oprasta se ko kako zeli.. .E,ti ne moras da ulazis u kapelu uopste nego budi sa momkom/drugaricom ispred.Tako sam ja kad mi je umrla prva baba pre puno godina.Ja sam popila magicnu tabletu i bila unutra,bas iz tog razloga koji je Lara navela.Htela sam da ocvrsnem i da se suocim sa time, jer nisam mala.A i smatrala sam da joj to dugujem.
Posto su kod tvog dede otezane okolnost,pitaj mamu kako izgleda i da li ti preporucuje da ga vidis.
Nazad na vrh Ići dole
Nina87

Nina87


Broj poruka : 190
Datum upisa : 01.03.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 5:40 am

Mene majka forsirala i da moram biti na dedinoj sahrani i da moram poljubiti krst,to drugo nikako nisam mogla,tetka je tad rekla da me ostavi na miru i da ne trazi to od mene,imala sam samo 13 godina. Majki necu oprostiti sto me uopste povela na sahranu jer je to bilo traumaticno za mene ali ona je toliko bila vezana za dedu i uopste se nije pitala sa mozgom tih dana.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 8:43 am

kad je meni baba umrla i posto je kod nas obicaj da se probdi uz pokojnika, ja sam sela u sobu gde je kovceg i zaspala.. i nista. baba je umrla, zivela dosta, zivela kako je htela, doslo i njeno vreme. kamo lepe srece da svi dozivimo te godine... Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 9:58 am

Yo** ::
kad je meni baba umrla i posto je kod nas obicaj da se probdi uz pokojnika, ja sam sela u sobu gde je kovceg i zaspala.. i nista. baba je umrla, zivela dosta, zivela kako je htela, doslo i njeno vreme. kamo lepe srece da svi dozivimo te godine... Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930

Pa da, tako sam i ja pocela da razmisljam...Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930
Ne cuvaju mene moji pod staklenim zvonom, ali nam je ovo prva smrt u porodici, nikada ranije kroz ove stvari nisam prosla, do pre par dana ni obicaje nisam znala... Ma realno, vreme je da ocvrsnem, prebrodim to, i idem dalje sa zivotom!
Nazad na vrh Ići dole
plavooka




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyČet Apr 05, 2012 11:34 pm

Meni je pre 3 godine otac umro..bila sam van sebe...mnogooo vremena mi je trebalo da se "oporavim" (mislim nikada se od toga necu oporaviti),al bar da prihvatim to nekako,kao deo zivota,i da je tako negde zapisano!! Mene je izvuklo drustvo. Oni su uvek bili tu,iako ja nisam htela nikoga tad,zelela sam da budem sama...izvukao me je iz toga brat,koji je onako kao musko bio najjaci i bio ogromna podrska meni i majci,i izvuklo me je i to sto sam nekih 3-4 meseca posle toga obnovila vezu sa deckom sa kojim sam pre bila i sa kojim sam i dan danas Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930 A sto se tice tog ljubljenja itd...kada je bila sahrana,moj brat i ja uopste nismo ulazili u kapelu...ja svog oca tad nisam videla..nisam zelela i nisam mogla...pamtim ga kao osobu punu zivota,i nisam mogla da ga gledam takvog i da tu sliku pamtim!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyPet Apr 06, 2012 4:46 am

Plavooka, tesko je izgubiti bilo koga, a kamoli roditelja... Samo se drzi... Imas ljude oko sebe koje volis, i koji tebe vole, to je najbitnije!
Devojke, prosao je i taj danasnji dan...
Sahrana je gotova, kovceg je bio zatvoren, sto mi je posebno drago bilo... Isplakala sam se, i sva se tresem sada, ali ovo ce proci, i ja moram dalje sa zivotom...
Sutra zelim da se vidim sa najboljim drugaricama, dosle su i one na sahranu kao podrska meni, sto mi je zaista mnogooo znacilo...

Poslusacu vase savete, okruzicu se ljudima koji imaju dobar vajb, i polako idemo dalje...Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930

Hvala SVIMA na savetima, i na podrsci...Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 650269930 mnogo mi je znacilo ovo sto sam ovde citala... Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 941308610 Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 985376990
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyPet Apr 06, 2012 4:48 am

Jeci,za tebe jedan Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 941308610
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyPet Apr 06, 2012 5:00 am

kiss Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 1071211947 dobro je, bices dobro posle nekog vremena..
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyPet Apr 06, 2012 5:11 am

I za vas MNOGO Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 941308610
Nazad na vrh Ići dole
meda

meda


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 37
Lokacija : ni na nebu, ni na zemlji

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyNed Apr 08, 2012 8:21 pm

Jeci, izvoli Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 390707668

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 941308610
Nazad na vrh Ići dole
sharon

sharon


Broj poruka : 88
Datum upisa : 04.03.2012
Lokacija : Beograd

Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 EmptyPon Apr 09, 2012 3:36 am

I meni je deda umro pre 5god koga sam jako volela, i tad sam bila slomljena,ali kako je odmicalo vreme bilo mi je sve teze i teze, i onda je sve to odjednom prestalo. Moli se za njega, pali mu svecu, i bice sve ok, vreme leci sve. Moras da imas na umu da bi on najvise voleo da nastavis lepo da zivis, i verujem u to da su drage osobe uvek sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?   Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Citati, poslovice...
» NAKIT - Uspomene na neke drage osobe
» Gde, kako i sta...
» Kako da promenim to?
» Kako ste upoznale svog dragog?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Ljubav i sex :: Ljubav, emocije, veze-
Skoči na: