Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:15 am

Mi smo danas pojeli 1/8 žumanca. Najnovija fora nam je hranilica koju obožava. Kupili smo je ove nedelje.
Pepeljugo, da ga ne muče zubići?
Mi smo se uobročili- sisanje rano ujutru. doručak oko 9-10, užina -sisanje oko 12, ručak oko 2-3, sisanje oko 5,večćra u 7 i sisanje pred spavanje i naravno celu noć Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:20 am

Bravo za Oljicu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 Zna dete red kada se ručka a kada spavka Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:25 am

Olja je velika devojka, nema šta. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Nanchi, je l' ona sedi stabilno sama? Ja nemam pojma kad da ubacim A u hranilicu, a jedva čekam.
Natalla, mi smo do sad uvek imali razmak između mlečnih i nemlečnih obroka, ali danas je sisao i na sat i po, ne znam šta mu je.
Nanchi, ne znam da li su zubići, desni izgledaju kao i do sad.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:28 am

Čini mi se da će sisati noću dok ne krene u školu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:29 am

Ne sedi sama,ali je nama ortoped rekao da je sa 6 stavljamo u sedeći. Da smo znali da će tako lepo da se ponaša u njoj,kupili bismo je i ranije Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:34 am

Aha. Ok, onda ću ja pitati pedijatra sad kad odemo da primimo vakcine. Mene zbunjuje to što na stolici piše da je 7+
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:40 am

Pepeljugo možda je skok u razvoju. I Evi se otvorio apetit u zadnjih par dana. I mi planiramo da nabavimo stoličicu za hranjenje, pošto Eva sedi.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 6:58 am

Moguće da je skok, nešto mi oko tih skokova baš i nije sve potpuno jasno... scratch
Je l' Eva sedi stabilno? Mi još ne.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 7:54 am

Pa kao nailaze ti skokovi na par meseci, pa se bebice razjedu i porastu i ubuckaju se. Evi se pojavio podbradak Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 Nije sasvim stabilna, hvata se rucicama za nesto, ali mislim da ce uskoro i to savladati.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 8:44 am

Izgleda da smo spremni za stolicu. Upravo je seo bez teturanja i pridržavanja. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 9:51 pm

Pa vi ste napredniji od nas Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 1071211947 O.je jedna lenjivica Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Oko skokova u razvoju- ni jedan nisam primetila jer sam do 4,5 meseca dojila na zahtev.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 10:06 pm

Nije lenjivica, kod nekih bebica nije toliko primetno Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 A čini mi se da nam se svima bebice jednako razvijaju u granicama Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 Mi sledeće nedelje idemo na kontrolu, dobićemo savet oko voća i mesa koje treba da počne da ručka. Mislim da ću sada moći i žitarice da joj spremam sama Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 Ne znam samo gde ću naći voćke, nije neka sezona. A ne pada mi na pamet da joj kupujem kašice. Jedine kojima nije dodat šećer su Hipp-ove.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyNed Jan 20, 2013 11:41 pm

Ja ovih dana izrendam jabuku, napravim kompot od nje, pa sa tom vodicom napravim kašicu i dodam jabuku iz kompota. Baš mu se sviđa, mada više voli pirinač-kukuruz.

Kupila sam mu gotove kašice, neke su hipp, a neke juvitana, ali nikako da mu dam. Desiće se da neću moći da mu skuvam, pa ne bih da ih tad odbije.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 1:50 am

Ni ja ne dajem gotove. Lakše mi je da ponesem bananu i dodam žitarice,ugnječim i to je to: Meni je banana kad idemo kod mojih i sl.
DObili smo gotove Frutek-ove i vidim da imaju šećer. Sokiće sam popila ja,a kašice nam stoje,to mi se ne jede Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 1:59 am

Mi smo probali danas hippovu šargarepu i nikako mu se ne sviđa. I ja, umesto da bacim to malo što sam odvojila da proba danas, ja pomešala sa domaćom kašicom koju inače jede i nije hteo. U 150g kašice je osetio te 2-3 kašičice kupovne i jedva smo ga namolili da pojede 100g.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 2:23 am

Ja sam izričito protiv kupovnih, naročito slatkih, dodaju im šećer a to je bebama zaista nepotrebno. Imamo i mi neke juvitanine slatke i sokiće koje smo dobili, stoje nam u frižideru, ne znam šta ću sa njima. Inače meni je veliko zadovoljstvo da joj sama svakog dana spremam kašice da bih to prestala, pa čak kada izlazimo ili idemo u goste, nosim moju sveže pripremljenu. Jer se brzo spremaju, sitno iseckam povrće i za tren je skuvano. A može i da stoji u frižideru 24h mada meni do sada nije stajala duže od dva sata.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 2:55 am

Natalla, koliko brzo ti se skuvaju te kašice? Ja krompir i bundevu barim sat vremena, a šargarepu još duže. A isto sitno iseckam, s tim što ringlu uključim na 3 (od 6). I kompot od jabuke kuvam pola sata.

Sad se setih, pa i milupine žitarice sadrže šećer.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 3:53 am

Milupine žitarice bez AD mleka ne sadrže šećer. One Bio pirinčane i 7corn 100%znam da nemaju šećer.
Krompir barim 20 minuta,a tako i šaragarepu. Ceo krompir i celu šargarepu na 2 (od 3).Voće dajem sveže. Meso barim sat vremena. Brokoli i karfiol,kao i šećerac 10 min. Bitno je da se ne prekuva jer npr krompir onda postaje onako kao smola(ne znam kako da objasnim),a i karfiol i brokoli onda onako smrde. Bitno je da bi se održale sve hranljive materije.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 4:13 am

A ja izgleda izmučim to povrće bez preke potrebe, sve iz straha da ne ostane živo...
Mi ručkamo milupine mlečne žitarice, one sadrže 16g po porciji. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 2882617104
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 4:51 am

A što ne uzmeš nemlečne? I onako dojiš,možeš dodati svoje mleko u te žitarice. Mada, ja sam joj retko davala same. Ubacim joj ih u šta stignem, baš ih jede.
Da li ćete davati Plazmu i sl.keksove?
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 5:14 am

Najvise pola sata kuvam na 2 od 3, sitnije seckam povrce kojem treba vise vremena da se skuva, onda sameljem i ohladim i to je to Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 5:39 am

Ja neću davati plazmu jer sadrži soju i med.
Ne mogu da se izmuzavam za te nemlečne žitarice. Ručkamo ih u 8h, a dotle ja spavam, on se druži sa tatom. Po ceo dan sam sama sa njim u poslednje vreme, ne bih izdržala da ujutru ustanem ranije. Imam nemlečne kod kuće, davaću mu sa voćem. Probaću posle njih da mu dam palentu sa voćem.
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 6:22 am

moram da vam priznam da cesto prelistam temu i tako dobijem ideje sta bih ja mogla da jedem Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 bas lepe stvari pravite bebama Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 6:43 am

Pepeljugo,kad uvedete jogurt biće ti lakše Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 EmptyPon Jan 21, 2013 8:50 am

Definitivno! Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 650269930 Mada mi se čini da će on lepo jesti ove voćne. Svakako će nam biti sve lakše kako budemo uvodile veći broj namirnica.
Nanchika, dokle planiraš da dojiš Olju? Ne znam da li Sunčica čita, baš me zanima kakvi su njeni planovi. Ne znam da li je pametno da nastavim i kad mi se završi porodiljsko. Kad budem radila pre podne, kretaću od kuće u 6.30, tako da jutarnji podoji otpadaju, eventualno da siki samo uveče. On obožava da siki, mazi me, žao mi je da mu to uskratim. A opet, ne znam kako će biti kad bude imao zubiće...

Inda, drago mi je da delujemo inspirativno na tebe. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: