Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Jan 21, 2013 9:47 am

Pa mi u septembru planiramo otvaranje školice. Sigurno ću je dojiti prve godine. Iskreno,ja bih do 2.godine najradije,ali videćemo. Pa samo ujutru i uveče planiram da joj uvedem taj režim od 9.meseca npr.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Jan 21, 2013 10:40 am

Jao Inda slatko me nasmeja Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 364988687 Recite mi mame kako ide uvođenje jogurta, pavlake, sira itd? I koji se to mlečni proizvodi kupuju i sa kojim procentom masnoće?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Jan 21, 2013 11:08 am

Ja sam negde pročitala da procenat masti treba biti što veći. Pojma nemam kad se uvode mlečni proizvodi.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Jan 21, 2013 8:41 pm

Punomasni proizvodi- mi kupujemo jogurt sa 2,8% mm.
Isto uvodiš kao i sve ostalo- po malo ubaciš u nešto. Mi još nismo prešli na sir i kajmak.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyUto Jan 22, 2013 1:34 am

A kad si uvela jogurt?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyUto Jan 22, 2013 5:12 am

U drugom mesecu uvođenja nemlečne ishrane. Posle maslinovog ulja mislim... Sa njenih otprilike 5 i po-6 meseci!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyUto Jan 22, 2013 5:36 am

Znači, i mi možemo uskoro da ga probamo. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyUto Jan 22, 2013 6:26 am

Da,naravno. I pavlaku Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Feb 04, 2013 2:43 am

Pričala sam sa pedijatrom, i evo šta mi je rekla - karfiol, brokoli, celer, kelerabu, paškanat, blitvu, spanać, bla bla možemo pre punih 6. Sa punih 6 meso, pileće, teleće, juneće, pa tek onda ćureće, a svinjsko sa 10m. Posle mesa žumance, a gluten obavezno pre nego što napuni 7, tako joj rekoše na poslednjem seminaru. Pavlaka i jogurt sa 8, a mleko kad hoćemo posle toga, ali da je bolje da duže sačekamo.
Pošto se gospodin budio sve ranije ujutru, savetovala je da uvedemo večeru, pa nam ovako otprilike izgleda jelovnik:
između 6.30 i 7.30 podoj
nakon tri sata voće + žitarice
nakon 4 sata povrće
posle 2 i po sata voćna užina
između 18 i 19h mlečna kaša
podoj pre spavanja

Nekada siki između ručka i užine. Meni se čini da je to premalo mleka, ali sigurno doktorka zna bolje od mene.
Znam da ste vi protiv gotovih kašica, ali kako sam i dalje bolesna, neki put mu dam. Juče sam skuvala bundevu za 3 dana i pasterizovala, stvarno nisam u stanju svakog dana da kuvam. Dam mu i gotove voćne kaše. Nekad mu za doručak dodam u palentu, a nekad u tu kašu dodam nemlečne pahuljice.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Feb 04, 2013 6:21 am

Pepeljugo,pa vi ste baš smanjili sikenje Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 1071211947 Manje i od nas. nama sikenje ostalo kao užina,ali nekad hoće,nekad neće.
Svinjsko nikako neću dati pre 1.godine, mi smo uveli meso i došli do pola žumanceta...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Feb 04, 2013 7:32 am

Ja se ne opterećujem, ne traži. Računam da bi tražio da mu treba više. Ima AD mleka u večeri, a kad siki, siki. Nikad ne povuče malo, pa odustane.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptySub Feb 09, 2013 8:49 am

Devojke, mogu li gluten da uvedem pšeničnim grizom? Zeznuli me u apoteci, prodali mi milupinu pirinčano-kukuruznu kašu bez mleka, a rekli mi da je to pšenični griz. Poludela sam. Da ne stoji oznaka od 6 meseci, možda bih i proverila šta je, ovako sam imala poverenja.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptySub Feb 09, 2013 8:54 pm

Hm... pšenični griz nije baš najsjajniji što se hranljibvih vrednosti tiče,a i znam mamu čije je dete užasno odreagovalo na griz povraćanjem i osipom.
Najbolje bi bilo da gluten uvedeš sa Milupa 7corn.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 7:55 am

Kupila sam hipp good night ovsenu kašu, njom ću uvesti gluten. Danas mi je ista doktorka rekla da sačekam sa glutenom dok ne napuni 8 meseci. Da mm nije bio oba puta sa nama i da nije čuo, pomislila bih da ludim.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 8:49 am

Nikad da se dogovore sami sa sobom.
Dobra odluka za ovsenu kašu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 1071211947 Šta ste sve klopali? Jel vam isti raspored obroka kao i pre?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 9:20 am

Ništa specijalno, ručka od povrća bundevu, šargarepu, krompir, grašak i tikvice, od voća bananu, jabuku i kajsiju. Jedina novina nam je meso. Isti nam je raspored, s tim što između ručka i večere nekad pojede voćku, a nekad siki. Ovih dana ne uvodimo ništa jer mi je nedavno imao užasne grčeve, vrištao je toliko da mu se bubna opna zacrvenela, orl specijalista nije smela da tvrdi da to nije početak upale uha, pa smo pili antibiotike. Sad smo primili vakcinu, tako da čekamo ponedeljak, pa uvodimo žumance. Posle toga ću mu dati krušku, šljivu i breskvu od voća, a od povrća ću brokoli, karfiol, pa sve redom što nađem na pijaci.

Do sad sam mu pasirala hranu, a meso sitno seckala, ali ću od sada štapnim mikserom praviti kašice. Ne mogu brokoli da izgnječim viljuškom.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 9:35 am

Mi od početka sve blendamo!
Šljivu smo mi na samom početku uveli, i baš je voli.
Kodd nas od mesa piletina,ćuretina,junetina, žumance konačno celo pre neki dan,nakon mesec dana uvođenja !
Dala sam joj mandarine malo, to joj je kao užina kad ne sisa.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 10:03 am

Bogami, ja citruse neću u skorije vreme davati. Tog dana kad je dobio grčeve, nekoliko sati pre toga je zgrabio krišku pomorandže i sisao. Nije mogao ne znam koliko da pojede, brzo mu je uzela moja mama, a ipak mu je bilo loše. Baš smo se nasekirali svi. Nemiran je, moramo da ga pazimo više, svašta mu padne na pamet. Narandžasta hrana mu je posebno zanimljiva.
Mi ćemo za 4 dana uvesti žumance - 1/8 prvog dana, već sutradan 1/4 itd. Tako nam je doktorka rekla, pošto smo malokrvni.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyČet Feb 14, 2013 9:57 pm

Mi ručkamo sve osim citrusa i jagodičastog voća, po preporuci doktorke. Za sada joj se sve sviđa što spremim. Još nismo stigli do celog žumanca ali i to ćemo uskoro. Kada se probudi između 7:30-8:30h pije mleko, posle toga doručak, žitarice, sa voćem uglavnom, onda ručak, povrće i mesce, pa onda mini užina, neka voćkica, posle toga večera, žitarice, kačamak, ili ako je ostalo povrće od ručka i mlekce pred spavanje. I tako svaki dan. Mnogo voli voćni jogurt kada joj spremim Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 364988687 Doziram joj porcije, u proseku ručka po 200 gr, nekad malo preko, ako je laganije nekada manje ako je kaloričnije.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPet Feb 15, 2013 12:58 am

Mazala sam joj oko usta par dana mandarinu i videla da nema ništa, niakvu reakciju. Zdrava je,a treba nam vitamin c da vezuje gvožđe.
Pepeljugo,i mi smo malokrvni , pijemo Ferrum,ali se nadam da ćemo ishranom to regulisati. Mi još nismo dosta toga uveli,ali polako,ima vremena... Počeli smo lagano sa začinima- cimet, bosiljak, mirođija, biber.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPet Feb 15, 2013 1:40 am

Zato ću ja gledati da što pre uvedem brokoli, ne znam kako drugačije da unese vitamin c. Razgovaraću o tome sa doktorkom kad joj odnesem rezultate, verujem da ćemo i mi piti ferrum ili feroglobin.
Danas je ručkao šargarepicu, bundevu, tikvicu, šećerac i parčence batka. Oduševljena sam štapnim mikserom, vredi svake parice. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 650269930 Sad jedva čekam da mu opet kuvam. Danas sam prvi put kuvala na pari, i stvarno je drugačiji ukus.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPet Feb 15, 2013 2:04 am

Ja od početka kuvam na pari,a brokoli smo uveli još sa mislim 5 i po meseci. Kad staviš putera na brokoli bude njami kad se skuva na pari Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 1071211947
Mi smo radili KS posle mesec dana ferruma i onda sam shvatila da bez 2 meseca neću ni da vadimo krv.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyNed Feb 17, 2013 6:38 am

Devojke, je li ovo skok u razvoju?
U 6.30 je sisao, oko 9 je pojeo juvitaninu kajsiju u koju sam dodala 5 kašičica milupinih pirinač-kukuruz pahuljica. To mu nije bilo dosta, pa sam mu dodala još 50g babylove kašice jabuka banana sa istim pahuljicama. Već u 12.15 je ručao pileći batak, bundevu, tikvicu i šećeras 120g. Između 14 i 15h je sisao, a u 17h je pojeo preostalih 200g babylove kašice. Evo sad već kuka, gladan je. Uz to je nesnosan, čim mrdnem od njega, viče mamaaa, mamaaa dok ga ne uzmem. Igra se dok sedim pored njega, ljubi me, ali nema šanse sam da se igra.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyNed Feb 17, 2013 10:02 pm

Pepeljugo,nemam pojma Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 364988687 Moje dete nikad en traži da jede, jako retko. Ja njoj dam po satnici Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 EmptyPon Feb 18, 2013 3:26 am

Ovaj moj krene da galami čim ogladni ili napuni pelenu. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 364988687
Evo šta je do sad jeo:
6.30 podoj
8.45 jabuka + milupa pirinač kukuruz bez mleka (i šećera Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 1071211947 )
11.45 bundeva, krompir i 1/8 žumanceta
15h jabuka + banana.
Oko 18h će jesti mlečne pirinčane pahuljice, a pre spavanja sisa.

Juče mu je bila tvrda stolica i kakio je samo dvaput, a neće da pije ni vodu, ni čaj ni sok, pa mu ja granulice čaja ubacim u skoro svaki obrok, i pomaže.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: