Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 1:39 am

Jedva cekam da i mi krenemo sa kasicama.Ja sam sad pocela da joj dajem vodicu,ranije nije htela,a sad pije.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 2:00 am

Blago tebi, Nastija. Ovaj moj neće ni vodu ni čaj, a sad kad jede kašice, baš mi nije svejedno.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 4:19 am

A ne znam koliko puta dnevno treba da joj dajem vodicu i koliko,ja joj dajem po 2-3 kasicice jednom dnevno,cini mi se da je malo???Jel koristite cesmovacu ili rosu ili neku trecu?
Pepeljugo pa ako lepo siska ne treba mu voda.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 5:13 am

Daj joj više,slobodno. Pre će se navići!
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 7:48 am

Mi dajemo rosu prokuvanu, još uvek. Uskoro ćemo da pređemo na vodu sa česme, čim kupimo filter.
Kažite mi mame šta mislite da li je plavi patlidžan dozvoljen u bebinoj ishrani?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 7:57 am

Mi Rosu neprokuvanu od 2.meseca.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 8:59 am

Ni ja više ne prokuvavam rosu, ali neću mu skoro davati vodu sa česme, grozna je, i mi pijemo rosu.
Mi ćemo sutra jesti pečenu bundevu sa krompirom, posle prelazimo na voće. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 10:31 am

Ako si mu davala kukuruzne žitarice,moj savet je kukuruz šećerac. O.ga obožava.
Tikvicu je l probao?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 10:42 am

Nije, nema je kod nas. Može li frikomov kukuruz šećerac? Uopšte mi nije palo na pamet da i to mogu da mu dam. Hvala za ideju. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 10, 2013 9:51 pm

Da,taj i mi jedemo. On je lep,slatkast. Samo ga obari i dobro izblendaj zbog opnice. Juče ga je jela pa se setih Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 1071211947
Poslaću ti tikvica,kod nas na pijaci ima,ali pitanje je koliko su "prave".
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyPet Jan 11, 2013 9:33 am

Hvala! Poslaću ti adresu u pp. kiss
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyPet Jan 11, 2013 10:20 am

Kuvala sam O.danas tikvicu i nije mi se baš svidela! Kao da se smrzla. Čim mm počne da radi,ide u neku piljarnicu kod njegovog posla, tamo ej sve lepo i nije ovako sparušeno Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 402532072
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySre Jan 16, 2013 3:38 am

Nanchi, nabavila sam tikvicu! Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930
Mnogo ti hvala što si se ponudila da mi pošalješ. A sa čim je daješ Olji?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySre Jan 16, 2013 6:46 am

Sa tikvicom šta stignem Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 1071211947 Krompir,šargarepa,žitarice,blitva,karfiol, brokoli. Bukvalno sa svim povrćem. Ona popije dosta vode pa obično ne dodajem vodu,već mi treba nešto što bi zgusnulo!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySre Jan 16, 2013 5:40 pm

Super, hvala! Ja ću mu dati sa krompirom i šargarepom.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySre Jan 16, 2013 9:56 pm

Eva je do sada probala krompir, šargarepu, cveklu, papriku, grašak, luk, boraniju, prokelj, blitvu, tikvicu, brokoli, karfiol i sve lepo jede. Bunila se za neko povrće, ali kada izmešam sve ručka Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930 Ne znam šta bih još mogla da joj ponudim.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySre Jan 16, 2013 11:56 pm

Kukuruz šećerac Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 364988687 Ja kao da sam iz Frikoma,svima ga preporučujem Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 364988687 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 364988687
Natalla, kako si joj davala luk? Tako bi joj uvela još povrća, sledeće nam je grašak. Kod mene piše tek od 6 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyČet Jan 17, 2013 3:53 am

Ja sam dosta razmisljala sta i kada da joj uvedem, ali sam na kraju resila da poslusam savet pedijatra i ponudim joj sve. A luk sam joj ubacila sa krompirom i sargarepom, par reznja, pa sam sve to u blender, jedva da se i ostetio, nisam htela da preterujem.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyPet Jan 18, 2013 10:17 pm

Mi smo jutros ručkali pirinčanu kašu sa jabukom i oduševio se. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930
Prekjuče je prvi put probao tikvicu i nije mu se dopala. Jeo je i plakao. Juče je jeo bez problema (dala sam mu sa krompirom i bundevom). I dalje mi nije jasno koliko treba količinski da mu dam. Juče je baš dosta pojeo i na kraju je plakao kad je video da je činija prazna. Već posle dva sata je sisao.

Ja se nešto loše osećam od sinoć. Bilo mi je muka, a od jutros šta god da okusim, sve mi ima čudan ukus. Mandarina mi je delovala pokvareno, jabuke iz kompota zagorele, a sad taj isti ukus mi ima kafa.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySub Jan 19, 2013 1:40 am

Pepeljugo da nisi trudna? Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930 Inače za bebe u tom uzrastu je porcija od 150-200 gr povrća, tako mi je doktorka rekla. Eva nekad bude sita i preko tri sata a nekad i posle dva traži mleko. Ne drži je svo povrće podjednako sitom.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySub Jan 19, 2013 3:24 am

To je i meni palo na pamet. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930 Nema šanse da sam trudna, nisam još dobila posle porođaja, a i koristimo kondom. Samo mi to fali sad kad mi je papa III grupa.
Baš ću sledeći put izmeriti porciju pre nego što mu dam da jede. Sve mi se čini da mnogo jede.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySub Jan 19, 2013 4:43 am

E to što nisi dobila ne znači da ne možeš ostati u drugom stanju. Da znaš Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930 I moja sestra se tako izglupirala, kao doji i još nije dobila, kad ono ostade trudna.
A što se tiče porcije za malog dasu, konsultuj se sa pedijatrom, pošto ne znam je li to opšte pravilo ili je to nama doktorka tako odredila.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptySub Jan 19, 2013 4:52 am

Mi ne merimo porcije,znam odprilike koliko jede. Mi smo uveli pileći karabatak. Njupamo meso samo tako. Sutra ćemo žumance.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyNed Jan 20, 2013 4:28 am

Ja sam se prerano obradovala što smo zamenili dva obroka... Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 1371890812
Danas je oba puta pojeo obrok do pola i insistirao da sisa. I juče i danas više hoće da se mazi, pa valjda zato traži. I počeo je da insistira da sisa kad vidi da mi jedemo. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 2089373836
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 EmptyNed Jan 20, 2013 5:06 am

Nama je doktorka rekla da u slučaju da ne pojede ceo nemlečni obrok, da joj nikako ne dajemo mleko da dopuni, makar sat i po nakon kašice. Da nauči da je kašica zaseban obrok. Moja sestra je napravila glupost i posle kašice ako ne pojede do kraja obavezno je davala mleko. Sada joj ćerka odbija kašice, zna da će posle dobiti mleko i neće da ručka konkretno. E sada ovo važi za bebe na adaptiranom mleku, ali nije loše biti na oprezu i kod dojenih bebica Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: