Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPon Feb 18, 2013 10:07 am

Pepeljugo pa zna mali gospodin za red. Podseća te da je vreme za ručkanje da slučajno ne zaboraviš Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930 A to što se razručkao, može biti skok u razvoju. Ako nije živahniji nego inače pa da se tu troši. I nas Eva redovno podseća kada je vreme za ručkanje Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930 Inače danas je prvi put probala čaj od kamilicie, Hipp-ov i nije ga htela. Gospođica samo pije vodicu, mlekce i kompot od jabuka i krušaka Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPon Feb 18, 2013 10:26 am

Jao kako ti zavidim, ja baš brinem što ne unosi tečnost.
Jeste on aktivniji ovih dana, pokušava da puzi, ali uglavnom ide unazad. Naučio je da ide unapred samo dok sedi - skakuće i odguruje se nogama. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687 Sve vreme se prevrće, lupka sve i svakoga, klima i odmahuje glavom... Toliko se uzvrti da mu je kosa često mokra koliko se oznoji.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPon Feb 18, 2013 11:44 pm

Mi tečnost (vodu) dajemo na špric. Drugačije neće. Žvaće cuclu na flašici. I mi smao vodu pijemo,ranije smo čajeve,ali sada ne.
Samo neka on ručka i siki, i ima d apuca od zdravlja Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyUto Feb 19, 2013 2:24 am

Mi Evi vodu dajemo nekada iz flašice a nekada iz čaše koja ima onaj nastavak no spill ili kako ga sada zovu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930 A kada hoće sama da drži flašicu onda sa cuclom koja ima slab protok, da se ne ukvasi. Ma malecka je "vodeno crevo" na mamu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930 U toku ručkanja obavezno mora da se gucne vodica Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyUto Feb 19, 2013 9:25 am

Moraću i ja da probam na špric. A kupiću i tu čašu sa piskom. Natalla, je l' vaš pisak mek ili tvrd? Čini mi se da te sa mekim imaju oznaku 6+, a ove sa tvrdim 8+. Ne znam koju da kupim.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyUto Feb 19, 2013 7:55 pm

Imamo oba. Mek silikonski nam je za flašicu a tvrdi je sa čašice. Više joj dajemo meki, pošto gricne nekada jače pa je zaboli.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Feb 27, 2013 6:37 am

Mame, gde ste? Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930

Mi probali šljivu, krušku, karfiol i brokoli. Sledeći nam je proso, pa breskva, pa ću videti već, neko povrće ili junetina. Nemam gde da kupim teletinu.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyNed Mar 31, 2013 9:57 pm

Nemam vremena bas sve da iscitam,a mi uskoro treba da krenemo sa nemlecnom ishranom pa me zanimaju neke stvari u vezi s tim.
Razumela sam da treba poceti sa pirincanim pahuljicama,koje preporucujete?I posto dojim mesacu ih s mojim mlekom?I kako to sad ide prvih dana bi trebalo da dajem samo te pahuljice?
Volela bih da mi neka iskusnija mama to malo pojasni.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPon Apr 01, 2013 5:37 am

Milupa pirinčane Bio. Bez ad mleka. Prvi dan 20 ml tvog mleka i staviš odokativno pahuljica da bude tek tek gušće od mleka. sutradan 40 ml tvog mleka iste gustine treba da bude. 3. dan možeš i gušće.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 05, 2013 11:21 pm

Nastija, jeste li isprobale pahuljice? Ja nisam davala sa svojim mlekom, kupovala sam pahuljice koje sadrže AD.

Mi ćemo uskoro probati jogurt i pavlaku. Smem li da dajem ovsene pahuljice potopljene u jogurt? Dosad sam mu kuvala na vodi i mešala sa voćem.
Jutros sam i sebi to pripremila. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930 U ovsenu kašu sam dodala bananu, malo jogurta i cimet. Super je, fino zasiti, a ukusno je.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPon Apr 08, 2013 8:39 pm

Nismo jos,ali planiramo za neki dan da probamo pirincane pahuljice.
Proucila sam ovu temu detaljno od pocetka,sve zivo iscitala na netu o toj temi,muz me zeza ko da se spremam za ispit Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 650269930
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 10, 2013 3:00 am

Pepeljugo,ja to nisam davala,mi smo odmah prešli na Milupa 7.
Mi klopamo sočivo,boraniju, borovnice, brusnice od novih stvari i Nestle 8 žitarica sa kakaom.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 10, 2013 4:35 am

Zvala sam Halo bebu, rekoše mi da moram malo da prokuvam pahuljice. I mi ručkamo nestle 8 žitarica sa kakaom, super je ukus, ja sam oduševljena. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687

Nanchi, je l' Olja imala problema sa stolicom od ferruma? Aleksej kaki jednom dnevno iako smo izbacili jabuke i banane, a jedemo šljive i kruške. Ranije je kakio posle svakog obroka.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 10, 2013 7:43 pm

Olja kaki 3-5 puta na dan. Mada, mi smo izbacili Ferrum i bazirali se samo na ishranu. Počela je da vrišti i pljuje kad joj ga dajemo. Ona nema ni jedan simptom ( nedovoljan apetit, "uspavanost"...) anemije i evo već je proleće, pa i nema nadam se toliko virusa da joj napadaju oslabljeni imunitet.
Uglavnmom, i dok ej pila Ferrum, je ok kakila. probaj Hipp čaj za probavu da mu daješ, mi smo to pili ejdno vreme svaki dan.
I,da, ne znam da li si uvela maslinovo ulje,ali od kad smo njega uveli, nemamo problema sa kakicom (kuc,kuc) Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
kajlina

kajlina


Broj poruka : 1588
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 38

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 10, 2013 8:08 pm

Pepeljugo mali je pravi med,ma sve imate preslatku decicu Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 425539214
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 10, 2013 11:22 pm

Kajli,to sam i ja pomislila! Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyČet Apr 11, 2013 5:32 am

Hvala, devojke. kiss

Nanchi, misliš na čaj od kima i komorača? Ubacujem mu maslinovo ulje skoro svakog dana u ručak. Čak je počeo da pije vodu i vodicu od kompota, pa ipak ne kaki kao ranije.
Nema ni on nikakve simptome, samo je bio baš bled. Sad već više nije bled, lepo se zarumeneo. On obožava sirup, vrišti od sreće čim ga vidi.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 12, 2013 5:47 am

Da,da, čaj od kima,komorača,kamilice . Nama je on pomogao na početku uvođenja nemlečne ishrane,kad smo imali problema sa stolicom. Da li mu daješ i vitamin c uz Ferrum?
Olja je bleda,pa je bleda, na mene,a i mm je bled. Sada je možda manje nego pre,ali opet je svetla sva.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 12, 2013 6:13 am

Posle reakcije na narandžu, ne eksperimentišem sa citrusima, ali mu svakog dana dajem bundevu ili brokoli. Ne znam kako drugačije da unese vitamin c. Doktorka nam nije ništa prepisala. Sledeće nedelje joj nosimo nalaz kardiologa, pa ću je pitati. Baš mi je neprijatno, ne bih da ispadne da se nešto pravim pametna, lekari su sujetni.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 12, 2013 8:07 am

Kelj i prokelj su bogati vitaminom c. Imaš Ivančić i sinovi vitamin c za decu, mi to razmutimo u malo vode i pije dok jede.
Kakvu je reakciju imao?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 12, 2013 8:29 pm

Stomačić mu je otekao i bio tvrd. Mlatio je nogama kao kad je imao grčeve, i plakao je toliko da su mu se zacrvenele bubne opne. Istraumirali smo se. U bolnici su nam svašta rekli. Ta doktorka mi je rekla da se narandža daje od 8m, a naša dr kaže tek posle rođendana. Ne znam da li da probam ponovo.

Prokelj ručkamo, nisam znala da sadrži vitamin c.

Jutros smo muž i ja doručkovali isto što i Aleksej - proso sa kruškom, nama sam dodala i maline. Kako je proso grozan! A on to tako slatko ručka...
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptyPet Apr 12, 2013 9:12 pm

Bolje probaj sa mandarinom možda. Mi smo sa njom počeli citruse.
Joj,duša mala, i ja bih se istraumirala!

Meni je sve što ona jede grozno Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySub Apr 13, 2013 1:37 am

Javljam čim skupim hrabrosti i dam mu. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687

Jaoj, stvarno jeste sve to bezveze, a ovo moje dete se oduševljava šta god da mu smućkam. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 364988687 Dokle god ne radim, spremaću za njega posebno, bez začina. Za kasnije ćemo videti.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 17, 2013 7:39 pm

Joki ne odgovaraju milupine pahuljice,izbilo je neko crvenilo po licu i vratu,i samo se cesala i trljala,prepali smo se.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 EmptySre Apr 17, 2013 8:36 pm

Strašno! Nisam nikad čula da bebe imaju reakciju na te pahuljice. Hocete li probati drugu marku kroz nekoliko dana? Jesu li to bile pirinčane sa ili bez mleka?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: