Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)

Ići dole 
+8
inda
Nastija
bevana
Kalla
*cinderella*
Natalla
nanchika88
Suncica5
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyČet Apr 18, 2013 4:22 am

Bili smo kod lekara,on je rekao da za sada nastavim samo da je dojim,pa da kasnije uzmemo neke druge da probamo.Ja sam se bas uplasila,bicu prepadnuta kad joj budem davala i te druge.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySub Apr 27, 2013 9:54 pm

Devojke jel tacno d amoze voce i povrce da odstoji duze u vodi sa sodom bikarbonom,opere se posle dobro i tek onda sprema za bebu?Cula sam da soda bikarbona navodno izvlaci sve ono cime prskaju voce i povrce sa pijace.
S obzirom da je Joka imala alergiju i od pahuljica,plasim se sta li ce biti od ostalog.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyNed Apr 28, 2013 2:28 am

Da, soda bikarbona izvlači pesticide, tako bi trebalo i mi odrasli da stavimo voće da odstoji, pa da ga operemo i pojedemo.
Ja Alekseju ne potapam voće. Hvala bogu, sve što jede mu prija. Čak sam počela da mu cedim narandžu i ovog puta je sve ok. Sad skupljam hrabrost da mu uvedem borovnicu. Rešila sam da mu prvo dam sok, pa kupovnu kašicu, pa tek onda smrznute borovnice.
Mi muku mučimo sa krvnom slikom. Mališa super jede, doktorka kaže da mu je jelovnik idealan, a krvna slika mu je katastrofa. Moramo da je sredimo do rođendana, pošto idemo na uz srca.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyNed Apr 28, 2013 8:03 am

Seme koprive,Pepeljugo?
Ne znam da li sam pisala da ga ubacujem po kasicicu u svaki glavni obrok,prethodno istucanu u avanu. Koliki vam je hgb?
Moja drugarica daje bebcu Ferrum vec sigurno pola godine! Popravlja se,ali lagano.
Mi smo nekako dali rok da do jeseni podignemo hgb ishranom. Pa videcemo...
Ps. Borovnice su izuzetak od bobicastog voca ,u smislu da nisu alergen toliki!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyNed Apr 28, 2013 9:23 am

Poslednji put smo vadili krv iako pije ferrum, tj. nismo prekidali terapiju, i hgb je bio 107. Nama je sve živo van granica, nešto je iznad, nešto ispod.
Gde nabavljaš seme koprive? Koliko podoja imate sada? Mi jutarnji i popodnevni, s tim što se ujutru lepo nasiki, a popodne se više igra nego što vuče.
Ja se opet ukočila. Ne mogu da spavam od bolova, a ne smem ništa od lekova da popijem. Nemam srca da ga odvikavam od dojenja, a baš mi je teško.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPon Apr 29, 2013 8:53 am

Paracetamol tu ne pomaze?
Nama je hgb bio 97 i pored Ferruma! Citala sam da neki dr kazu da je granica za male bebe 105,a ni ne znam granicu kolika je-110,120?
U zdravoj hrani imas-samo je moras i istucati,a ja je ubacim pa izblendam,O.ne podnosi kad oseti tekstuqu hrane. Posle cemo sa ovim imati problema,ali avaj.
Nisam probala,mada kazu da je sok od cvekle,Fructal,dobar!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPon Apr 29, 2013 9:53 pm

Probaću taj sok od cvekle. Potražiću seme koprive. Kod nas zdrava hrana nije nešto snabdevena.
Mi ne blendamo mnogo toga. Blendam mu proso, ovsene pahuljice i kukuruz. Piletinu hoće da jede seckanu, ali mene često mrzi da seckam, pa izblendam. Junetinu mi samelju u mesari. Lepo žvaće iako nema zubiće. Nadam se da će zubići što kasnije izaći, zbog dojenja. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 364988687
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyUto Apr 30, 2013 10:08 am

Nema veze ako ima zubice,mene O.svojim ne gricka!
Mi npr.ne jedemo posebno sve zitarice vec Milupu ili Nestle, uz voce samo.
Olja kad oseti da nije blendano,zgadi se. Imacemo problema sa ovim,znam!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyČet Maj 02, 2013 1:47 am

Nemoj da se opterećuješ,kad prihvati, prihvatila je. Je l' joj ponudiš s vremena na vreme hranu koja nije blendana?
Moje dete sve slabije sisa. Ne znam šta da radim, čini mi se da ne unosi dovoljno mleka. Ne znam da li da probamo sa adaptiranim ili kravljim.
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyČet Maj 02, 2013 9:48 pm

Pa ponudim je npr izgnječenim krompirom i šargarepicom-nekad prihvati,nekad se zgadi.

O.sisa ujutru i uveče samo,aa i noću po malo. Ja ne bih uvodila nništa da sam na tvom mestu.
Zasiti se čvrstom hranom i možda i nije gladan. A i sad je jači pa jače povuče mleko,pa se podj brže i završi!
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPet Maj 03, 2013 2:52 am

Nadam se da mu je to dovoljno mleka. Valjda on zna koliko mu treba. Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 650269930
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyUto Maj 07, 2013 5:39 am

Nanchi, imaš privatnu poruku.
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPon Maj 13, 2013 11:07 pm

Zene treba mi pomoc!
Ovde niko ne zna lepo da mi objasni,a ja sam svasta procitala i prava mi je konfuzija oko uvodjenja nemlecne hrane.
Mi smo od proslog cetvrtka poceli sa krompirom,mesam sa mojim mlekom,ne pojede puno al cisto da pocnemo da se privikavamo,sad cu da mu dajem sargarepu pa jabuku i ostalo voce(tako mi je rekla patronazna)
Al ja sad ne shvatam,dajem samo tu namirnicu po par dana,a kad krecem sa miksanjem,jel kad izredjam sve te namirnice?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyUto Maj 14, 2013 5:32 am

Ja sam davala po 3 dana novu namirnicu tako da 1.dan dam malo,drugg malo vise,a treci jos vise! u tvom slucaju das bebi krompir sa malo sargarepe,drugi dan malo vise sargarepe i treci jos vise! Mesas novu sa vec uvedenom. Mozes i da das malo sarg.1.dan,pa onda nastauis obrok krompir,ako neces da mesas vec 1.dan!
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyUto Maj 14, 2013 9:19 am

Ja sam svaki dan uvodila novo povrće, da oseti ukus i nakon toga sam počela da mešam. Povrće koje joj se nije mnogo svidelo sam odmah mešala sa nekim koje joj se sviđa, tako da sada sve ručka. Nisam joj još davala jagodičasto voće i citruse, mada pila je razblažen mešani sokić u kome ima malo narandže. Uskoro ćemo pasulj, paradajez. Sve ostalo je probala. Žitarice jede sve, od ribe samo lososa, od mesa piletinu, teletinu i jagnjetinu. Dala sam joj i malo plazme da proba i hleb koji sam ja mesila. Redovno jede kačamak, povremeno griz sa kakaom. Jogurt, kiselo mleko obožava, posebno sa voćem. Ne znam kada može da proba soju, tofu, testeninu i pečurke.
Inače Kalla malo po malo sa porcijama, da se navikne. Možda ćeš imati sreće kao ja pa će sve da ručka, a ako mrljavi, samo budi strpljiva Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Kalla

Kalla


Broj poruka : 76
Datum upisa : 14.03.2012

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySre Maj 15, 2013 2:45 am

Ja sam mu davala krompir,prvog puta se mrstio,kao da ce svaki cas da povrati,svaki dan je jeo sve vise i sve mu je ukusnije,mada opet ne pojede vise od 5-6 punih kasicica,danas sam mu dala sargarepu,jeo je al je gore reagovao nego na krompir,probacu sutra opet sargarepu pa cu onda da mesam s krompirom.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySre Maj 15, 2013 2:50 am

I mi brljavimo sa hranom,nije ni sa cim preterano odusevljena,meni je bilo logicno da miksam ono sto sam vec davala al mi je patronazna rekla da joj po par dana sve dajem pa onda tek da miksam,nema ona veze,a i ja kad je slusam.

Nego setila sam se,mogu li da joj dam kukuruz secerac s mojim mlekom?Ili onaj pirinac bez glutena?Jer ne bih da kupujem kasice.
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyČet Maj 16, 2013 6:51 am

Nastija, možeš i kukuruz i pirinač, svakako ne sadrže gluten. Ne znam, ja svoje mleko nisam dodavala u kašice. Od tih stvari bez glutena joj možeš dati palentu, samo napraviš malo ređu. Proso takođe ne sadrži gluten. Mi i dalje doručkujemo voće i žitarice svakog jutra. Kad planiraš da uvedeš gluten?
Nazad na vrh Ići dole
nanchika88

nanchika88


Broj poruka : 435
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySub Maj 18, 2013 10:25 pm

Mi smo gluten uveli sa 6m. A ne treba ti tloje mleko za secerac,dodaj vodicu u kojmj se kuvao. Isto i pirinac.

Mi jos nismo ribu,paradajz,kupus,pasulj,belance...

A za uvodjenje,ne znam,ja sam na tri dana davala,zbog reakcije.
Nazad na vrh Ići dole
Nastija

Nastija


Broj poruka : 1654
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPon Maj 20, 2013 9:53 pm

Ja sam mislila na onaj pirinac koji i mi odrasli jedemo,samo sto cu njoj da ispasiram,znaci mogu njega?
Njega znam s cim mogu da mesam a secerac s cim da miksam?
Za gluten ne znam,dr mi juce dao neke prospekte pise tek krajem 8.meseca,jer mi smo tek sestom poceli sa cvrstom hranom.
Nazad na vrh Ići dole
Natalla

Natalla


Broj poruka : 550
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 40
Lokacija : Niš

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPon Maj 20, 2013 10:43 pm

Nama je doktorka rekla da joj za početak damo instant kašice od pirinča, pa tek posle da pređemo na kuvane. Ali Eva je tada bila manja. Šta ti lekar predlaže?
Recite mi mame koliko vam količinski po porciji ručkaju bebe?
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyUto Maj 21, 2013 12:11 am

Mi pojedemo baš dosta, ali nikad ne merim porcije. Stavim mu minimum 50g mesa, i uz to bar dve vrste povrća i jedan izvor skroba. Mangup dosta pojede,a ima nepunih 8kg.
Nazad na vrh Ići dole
meyakhelet

meyakhelet


Broj poruka : 120
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Germany

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: a   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptyPet Jun 21, 2013 9:32 am

mi smo nedelju dana pre nego sto je napunio 5 meseci poceli sa vocnim sokicima,kasicama od krompira i sargarepe,jabuke i banane.Sve jede,ali moracu nekako da smanjim jer pije mmogo manje mleka nego inace. fizioterapeutkinja nece ni da vuje o nemlecnoj hrani pre 6.meseca,ali je nama doktorka rekla da slobodno pocnemo da papimo...
Nazad na vrh Ići dole
*cinderella*

*cinderella*


Broj poruka : 1065
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 39
Lokacija : on cloud nine :)

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySub Sep 20, 2014 2:25 am

Evo kako smo mi uvodili:
Sa nepunih 5m: pirincane pahuljice
Sa punih 5m: pirincano-kukuruzne, krompir, sargarepa, tikvica, bundeva, jabuka, kajsija, banana.
Sa punih 6m:
Pilece meso, zumance, brokoli, sljiva, karfiol, kruska, proso.
Sa punih 7m:
Puter, lan, dzigerica, spanac, junetina, zelen, celer, maslinovo ulje, ovsene pahuljice, nestle 8 zitarica, psenicni griz (gluten sam mu uvela sa 7m)
Sa punih 8m:
Nestle 8 zitarica kakao, prokelj, crveni luk, keleraba, visnje, jogurt, cejlonski cimet, pavlaka, narandza, probao je I forneti.
Sa punih 9m:
Grasak, boranija, tresnje, suve kajsije, suve sljive, limun, beli luk.
Sa punih 10m:
Paradajz.
Rose, sta god te bude zanimalo, pitaj. Zumance dajes prvo 1/8, pa 1/4, 1/2, 3/4, pa tek onda celo. Dajes istu kolicinu npr dva dana, pa pauziras nekoliko dana, tako da ti treba oko 3 nedelje da uvedes celo zumance.
Nazad na vrh Ići dole
rose




Broj poruka : 125
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 32

Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 EmptySub Sep 20, 2014 3:55 am

Hvala puno. Reci mi samo zumance mesas sa mlekom?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)   Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...) - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemlecna hrana ( kad, kako, sta...)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana kao lek
» Gde, kako i sta...
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Forum za mame-
Skoči na: