Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Poslovi, kako do posla, praksa...

Ići dole 
+15
bojano
koni
inda
Iva
Lara
Bella
Ivana
bevana
Rale89
Lus
Jeci
Natalla
*cinderella*
kajlina
malena mrvica
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyPet Nov 01, 2013 5:46 am

Da li je neko isao nekad na razgovor za posao u Raiffaisen banci. Zvali su me danas, pa me interesuje, mada je izgleda u pitanju rad na procenat ...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 2:33 am

Rale,za R. banku su mene zvali pre nekoliko godina.posao je bio da ides po firmama i nudis njihove platne kartice.Gomilu nekih razgovora i obuka su pominjali,a zarada je od procenta.Nisam ih lepo ni slusala,jer sam radila tad,a morala sam da odem na razgovor,jer su me preko biroa zvali.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 2:34 am

bev, imas li ti neke sanse za posao kad beba malo poraste?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 4:18 am

Hvala Bev. i ja sam ukapirala da je tako nesto u pitanju, samo sto misim da je ovde u pitanju kredit. Necu onda ni da idem na razgovor, prvenstveno jer mi je glupo da se setam tako i smaram ljude, a ustalom nisam ja za takav tip posla ... Pus- ovo na procenat je zeznuto jer jedan mesec mozes da imas super patu, a sledeci uopste da je nemas .
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 4:37 am

je li, rale, a kakav bi ti posao da radis? sta tacno trazis? i za kakav tip posla jesi?
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 4:47 am

Ne trazim ja neki ekstra posao, ali nisam za to da ubedjujem ljude da uzimaju kredit od neke banke ... Sto se tice toga kakav posao zelim tj. trazim ( gledam da bude fiksna plata i da bude u zatvorenom prostoru, bar sada kada budu poceli da duvaju vetrovi ). Prijavila sam se za neke prodavnice, butike itd. a 6-og idem na sajam zaposljavanja pa cu videti da li ima nesto od toga ...
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 4:57 am

a za koje pare se tebi isplati da radis? daj cifru

imam utisak da ne shvatas da ces za svaki posao morati da se potrudis, nigde nema da se sedi i prima plata. to niko nece da plati. kao da ocekujes da ces u knjizari samo da otkucavas racune. pa i u apoteci gde samo izdaju lekove na salteru ima posla preko glave. da li ces juriti klijente ili nabavljace, da li ces ubedjivati ljude za osiguranje ili da kupe neki duks, dodje mu na maltene isto. 
ali ti svakom poslu nadjes manu
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:06 am

Slazem se sa Jo.
Nema posla, a neces ni na razgovor da ides.
I to nije los posao, mozes tu napredovati. U butiku ne mozes.
A i mora se poceti od necega.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:25 am

Yo- nije isto. Znam ja o cemu pricam jer imam dosta prijatelja koji rade takve ili slicne poslove. Ljudi padaju sa nogu jureci klijente, a opet nemas nikakvu garanciju da ces sutra dan dobiti platu jer nisi potpisao-la dovoljno ugovora. Ja nemam kola, nemam ni vozacku dozvolu sto znaci da bih sve to morala da radim peske ili da idem gradskim prevozom ... Drugo isla sam ja na dosta razgovora pa se na kraju ispostavilo da nije ono sto su naveli u oglasu . Drugo za platu gledam da bude oko 25-30 hiljada bar, jer mi ispod toga za rad u Bg-u ne pokriva troskove, drugo je za moj grad gde zivim tu bih radila i za 20 hiljada, jer imam gde da zivim itd. a za procenat ne mogu da radim . Shvatam zasto mislis da svakom poslu nadjem manu, ali veruj mi kada ti kazem da ja ne iznosim sve na forumu, a i svesna sam svojih prednosti i svojih mana ... Trece- ja sam decenijama gledala svoje kako rade svaki dan na otvorenom cak i kada je kisa i sneg, i takav posao ubija fizicki i psihicki. Cetvrto- oni svakih par meseci objavljuju konkurs za to radno mesto, dakle tu nesto ne stima .

Ima ljudi kojima odgovara takav posao a ima i onih koji jednostavno nisu za to. I ije tacno da rad u prodavnici, butiku, knjizari ili to za ubedjivanje kredita dodje na isto. Jedno je kada poznajes dobro materiju, kada mozes da kazes ljudima ovo vam se slaze uz boju ociju, istice vam to i to, ovo ne valja da se jede zbog toga i toga, ova knjiga je takva i takva, a sasvim je drugo kada moras da se prepires sa ljudima itd. Jeste da ce biti obuka, ali iz iskustva znam da te te obuke pripreme samo za delic posla , rad na terenu je mnogo drugaciji od onoga sto ucis na obuci, plus naidjes na gomilu stvari za koje nisi bio spreman . Naravno ni jedan posao nije lak, ali ovaj posao meni trenutno ne odgovara . Kada sam se prijavljivala nisam znala o cemu se radi inace ne bih ni konkurisala za njega .
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:34 am

Yo** ::
bev, imas li ti neke sanse za posao kad beba malo poraste?
Ne da ja znam Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 2713627830  Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 650269930
Videcemo kakva situacija bude u gradu,za sad nije sjajno.

Za kartice ,kredite i osiguranja se slazem sa Rale.Nije isto kad ljudi namenski dodju i traze duks pa ti nudis,i kad moras da ides od firme do firme,ili zoves ljude telefonom i nudis nesto sto ti niko ne trazi.Posebno sto svako kome treba,ode do banke i zavrsi sve tamo.E sad zavisi od osobe do osobe,nekome odgovara takav tip posla,nekome ne.
Samo sto bih ja u svakom slucaju otisla na razgovor.Da vezbam predstavljanje sebe poslodavcima.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: .............   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:35 am

jeste, rale, u pravu si, kao i uvek.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: ...................   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:43 am

Dok je moja drugarica studirala,nije mogla da se nacudi kako je moguce da nema posla,sigurno ima bar nesto nego ljudi biraju,bla,bla.Tek kad je zavrsila i 2 godine ne moze da nadje posao ni u butiku,a kamoli nesto u struci skapirala je .Ovo posebno vazi za manje gradove.Dok ne osetis na svojoj kozi,nista nije toliko strasno.

Nego,kakva je situacija u Bg-u?Druga drugarica se zali kako momak gine u cbt-u,a nema sanse da nadje nesto bolje.On je prava studirao,pa nesto stepenovao,pa sad ima valjda 3 godine zavrsene,ne znam sta mu to dodje,kao visa.
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:51 am

nikakva. sve je korumpirano, najbolje je otici vani. posle se politicari pitaju zasto mladi odlaze
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:56 am

yo kao i za neke bitnije poslove, tako i za manje bitnije poslove, kao npr rad u butiku, rad sa materijalima, da prodajes materijale, gde se veruj mi tesko upada, decko je upao samo preko veze, za platu od 30 000, treba veza. Za kafice, da budes konobarica, sanker, ako hoces dobru dnevnicu, onda ti treba dobar kafic, a u Beogradu je i za to potrebna veza, za sve je ovde potrebna veza, pretpostavljam da je i u drugim gradovima takva situacija
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 5:58 am

ja to i kazem, sve je korumpirano, sve ide preko veze. kasirke u tempu dobijaju posao preko veze.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:02 am


Bev- oni su mi rekli da dodjem u njihovu ekspozituru na N.B. ja sam gledala da vidim da nije mozda nesto drugo u pitanju, pa da pokusam da dodjem u sredu mada mi u principu ne odgovara da dolazim tada jer bih morala dva dana za redom da putujem posto ne mogu da stanem u Bg-u da prenocim a u cetvrtak moram u 11 sati da budem na faksu ...

Yo- Ti to sarkasticno ili ?

Valjda mu dodje visoka visa je koliko ja znam trajala 2 god. mozda gresim. U svakom slucaju tesko je naci normalan posao. Znam da ispada da izvoljevam, ali vecina mojih prijatelja se zali da nema normalnog posla, kod mene se samo jedan kolega zaposlio u struci i to preko veze .

A da, nisam se pohvalila, sestru su mi primili za stalno :))) Ni toga ne bi bilo da nije imala vezu .
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:21 am

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Tumblr_m9pbueCGvF1ql477co1_500_large
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:23 am

Yo - Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 390707668 
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:32 am

Cime se bavi sestra,ako nije tajna?
Zar ne mozes da prespavas kod nje?
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:37 am

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 326513241
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:40 am

Yo je u elementu veceras Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Yo**

Yo**


Broj poruka : 1766
Datum upisa : 01.03.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 6:43 am

yo ode da jede da ne skapa. i ukocih se od sedenja. izvinjavam se na off-u  Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 650269930  (vracam se za pola sata  Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 20348227 )
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2013 7:19 am

Ne znam koji joj je opis posla. Ona je dipl. ekonomista, ali radi nesto u vezi tendera na pravnom odeljenju u jednoj privatnoj firmi .

Problem je sto sam pre jedno 2 ned. prespavala tamo, a sestra ne zivi sama nego pored njenog decka koj je dosao da zivi sa njom, zivi i sestra od decka, a stan je jednosoban . Kada sam spavala tamo delila sam krevet sa sestrom od njenog decka ( devojka je ok, fina je), ali ne mogu to bas toliko cesto da praktikujem, kod tetke isto ne mogu, dve drugarice koje su u bg-u isto ne mogu da me prime trenutno, tako da nemam kod koga da prespavam ...
Nazad na vrh Ići dole
Bella

Bella


Broj poruka : 1429
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 34

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyPon Nov 04, 2013 6:11 am

Jooj, Rale, kako si ti naivna Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 650269930 A ti, Yo, si ludaca Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 364988687

Ja se slazem da ne treba birati poslove i da se uvek mora krenuti od nule, ali isto tako razumem da se nekome ne isplati da radi u drugom gradu za neku minimalnu platu, pogotovo ako je rec o Beogradu, jer svi znamo kakvi su troskovi tamo.

A na konto ove teme, moram da ispricam nesto Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 650269930 Upoznala ja jednog coveka na nekom porodicnom okupljanju, moja mama se sva vazna hvali kako zavrsavam fakultet (tad mi je bio ostao jos jedan ispit) i on ce, nakon sto je cuo sta studiram, kako je njegov sin zavrsio Pravni fakultet pre 6-7 godina i sve vreme sedi kuci, nema posla, stalno salje cv-e, evo bas neki dan je rekao kako je poslao 100-ti cv itd. I ja ga tu pitam "Pa jel' moguce da bas nista nije nasao, ni neki solidan posao da zaradi nesto dok ne nadje nesto bolje?". A on mrtav hladan odgovara "A pa, zvali su njega da radi u nekim firmama kao komercijalista i slicno, ali to nije njegova struka, on je pravnik!". I ja sam ga samo kulturno priupitala zar ne bi bilo bolje da radi i to i zaradi 20000-30000 din mesecno za sve te godine, nego da sve vreme sedi kuci i ceka da dobije radno mesto iz snova, on se zamislio i samo tiho rekao "E pa tu si u pravu" Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 364988687
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 EmptyPon Nov 04, 2013 7:03 am

... Moj drug, je pre nekoliko meseci zavrsio faks, masinstvo, i poslao je preko 100 CV-a za to vreme. Mislim da je jasno sve. Inace se zaposlio. Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 650269930
Posla nema, ali posebno kad ne trazis dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslovi, kako do posla, praksa...   Poslovi, kako do posla, praksa... - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poslovi, kako do posla, praksa...
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zivot u Srbiji, sa i bez posla, sa i bez diplome fakulteta, i sve ostalo
» Gde, kako i sta...
» Kako da promenim to?
» Kako ste saznali za forum?
» Kako se prave bebe? :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Sve ostalo :: Stvarno sve ostalo-
Skoči na: