Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tinejdzeri i cigarete

Ići dole 
+8
Ivana
pahuljicaa
bojano
Lus
Lara
Rale89
inda
bojana6688
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:26 am

Moji su nekoliko puta prestajli da puse ali su posle jedno god. dana opet pocinjali. Inace u mojoj kuci se pusi ali se ne pusi u mojoj sobi, i onda kada mi dodju drugarice i pitaju da li mogu da zapale ja poludim, ipak je to spavaca soba, drugo je kada si u dnevnoj ili na terasi ali ja tamo spavam i jos znaju da ne pusim ... Ne znam za vas ali ja mrzim onu kletvu ne pusaca, gde god da stanem dim od cigare ce ci u mene.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:41 am

meni je bas ruzno kad vidim devojku da drzi cigaru, ne prilici mi da zensko pusi, a vala ni musko, stetis zdravlju. moja mama pusi od 16 a ima bronhitis, jedno vreme je prestala, ali se opet vratila, cak nije smela da mi kaze jer je znala da cu da se naljutim, ali sam saznala na kraju i mnogo sam se razocarala u nju

a uvek me interesovalo kakav je taj jonizator, koliko kosta?
Nazad na vrh Ići dole
bojano

bojano


Broj poruka : 263
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 31

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 8:14 pm

Moji su pusili ko na takmicenju, a tata je samo palio u dnevnom boravku,a u decijoj sobi samo kad se kreci ili su neki radovi pa svakako mora da se provetrava...
A pricala sam sa deckom na tu temu, i bas smo se udubili kao da cemo se sutra vencati... Jedno je sigurno nece se pusiti u spavacim, decijim sobama, ali zato dnevni boravak slobodno, sa sve svecama za dim, otvorenim prozorima, itd...
A kada je moje dete u pitanju, svakako cu mu skretati paznju na cigarete, na stetnost, a ako ono ne bude moje savete poslusalo, ili makar smanjilo cigarete, sigurno mu necu braniti... Jer samo mogu postici kontraefekat...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 9:07 pm

A kako zimi da se sedi sa otvorenim prozorima?Tinejdzeri i cigarete - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:05 pm

Mojima je uzasno kad odemo kod tetke pa ona kaze ''moras da zapalis ispred vrata, na terasi se suse pelene za dete''... ja isto ne pusim ali necu da se ljudi ustrucavaju da dodju kod mene jednog dana zbog cigareta... jedva-dve-pet cigara u nekoliko dana detetu nece skoditi. Uostalom, moja majka samo u trudnoci nije pusila. Inace su pusili stalno u dnevnoj sobi. I nista nam ne fali..
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:21 pm

pahuljicaa ::
Mojima je uzasno kad odemo kod tetke pa ona kaze ''moras da zapalis ispred vrata, na terasi se suse pelene za dete''... ja isto ne pusim ali necu da se ljudi ustrucavaju da dodju kod mene jednog dana zbog cigareta... jedva-dve-pet cigara u nekoliko dana detetu nece skoditi. Uostalom, moja majka samo u trudnoci nije pusila. Inace su pusili stalno u dnevnoj sobi. I nista nam ne fali..
to ti samo mislis.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:23 pm

Ivana, znam. Apsolutno nam nista sa zdravljem ne fali. Jer nas niko nije davio cigarama i niko nije pusio u nasoj sobi. Nego u dnevnoj.

Ja bas mrzim miris cigara...ali mi je bas ruzno kad neko kaze mojima ''kod nas vise ne sme da se pusi u kuci, ako ces, izadji ispred vrata''...ranije smo isli kod njih 5-6 puta godisnje, a sada samo jednom, za slavu...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:28 pm

da,nikome nista ne fali.ni od cigareta,ni od uv zracenja,ni od osiromasenog uranijuma,ni od raznoraznih aditiva.a otkuda onda toliki broj obolelih ljudi?razmisli malo.

ja postujem odluku ljudi koji ne zele da se truju duvanskim dimom.ko ne moze da se iskonrtrolise tih sat-dva koliko je u gostima,njegov problem!
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptySre Sep 04, 2013 10:32 pm

Pahuljice,jesi li cula za pasivno pusenje?oko 30% je povecan rizik za sve bolesti,za nepusace koji zive sa pusacima.Rece mi dr da nije bitno sto se ,recimo ne pusi u decijoj sobi.U sobi u kojoj se pusi dim ostaje u zavesama,pravi prasinu i lepi se svuda,i onda kad dete udje u tu sobu opet udise sve to.

Mene bas briga sta ce kome da bude ruzno,moje i zdravlje moje dece ce mi biti na prvom mestu.I sad bezim od cigareta,jer ne zelim da udisem dim i da to dolazi do bebe.Pa makar to bila samo jedna cigareta.


Uostalom, ukoliko 5 cigareta u nekoliko dana detetu nece nista da skode,onda ni odrasloj osobi nece da skodi da dva sata ne zapali cigaretu.Rolling Eyes 
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 12:17 am

Pusaci su u vecini slucajeva izuzetno sebicni.

Oni ne treba da se ustrucavaju da zapale jer je to normalno confused ali nepusaci su eto, tako grozni sto ne zele da se guse. Podrzavam svakog ko u svojoj kuci zabranjuje pusenje. Ima pravo, i meni je to skroz u redu.
I u pravu je Ivana, svasta je nama, nismo ni svesni. Toliko ljudi je na ovim prostorima obolelo od kancera, nije to slucajno.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 12:24 am

Slazem se.I sa Larom i sa Ivanom.

Zaboravila sam da napisem,kad sam isla u geneticko savetovaliste da dam istoriju bolesti,dr mi je rekla da sto se srcanih problema kod bebe tice,mnogo vise treba da me brine sto zivim sa osobom koja pusi u kuci (iako se sklanjam u drugu sobu) nego sto je rodjeni brat mog momka imao operaciju na srcu.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 12:34 am

Пасивни пушачи су у много горем положају него активни. Била сам одавно на неком предавању, ствар је у томе што када пушиш убациш дим кроз уста, а избациш кроз нос. Пасивни га само убаце у носну дупљу и готово.
Мислим, реално је да се суздржиш два сата док си у гостима. И јесу много себични, много нервозни када не могу да запале. Права зависност.
Када будем трудница, трудићу се (мада се и сада трудим) да будем изолована колико је год могуће од дуванског дима. Мој отац и момков пуше. mota duvan 

Осим ове двојице, морам да похвалим своју околину, младе људе са којима се дружим и са којима сам у сродству. Рееееетко ко је пушач. Могу слободно да кажем да нико ни не пуши. Толико је ретко да сада не могу да се сетим никога...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 1:42 am

Jesu sebicni, oni kao moraju da puse cigare kada dodju kod mene jer ce umreti iako znaju da se kod mene ne pusi, kao da ce umreti ukoliko ne zapale, a ja kad odem kod njih ko me sisa. Gusim se od tog dima, kasljem kao magarac i opet gospoda ignorisu. Kada odem na slavu kdo drugarice obicno se tamo skupi vel. br pusaca, iako budu otvoreni prozori opet je u pitanju zatvorena prostorija, i dim bude toliko gust i jak da nama nepusacima idu suze na oci, cak i mom ocu koji je aktivni pusac ... Ja imam srcanu manu, ne bih jos i time da pogorsavam zdravstveno stanje, a oni koji su mi bliski znaju za to samo eto sta briga pusaca za to sto moze sutra dan to njegovo pusenje da ubije mene, ili nekog drugog. Plus da ne govorim o tome da pusenje utice na plodnost itd.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:21 am

Znate kako ... to su ljudi koji citav zivot puse, ali izigravaju nesto kad dodje njen sin sa svojim detetom... a taj isti sin je udisao to citav zivot, i svi mi smo se igrali u toj kuci...i onda odjednom - puf, nema vise...i to da se pelene ne bi nakupile dimom... boze svasta...nije ni cudo sto je dete od svega i svacega bolesno kad su ga drzali pod staklenim zvonom... te alergican na ovo, alergican na ono, prehladi se cim izadje iz stana u kom ima 300 stepeni... a i nece da se vozi kolima kad njemu to ne odgovara... 3 puta dnevno su putovali po sat vremena da vide kad se detetu svidja da putuje. Ma daj. Klasicno preterivanje.

Moji nisu toliko zavisni, ali su navikli...majka inace ne pusi kad ode kod nekog, ali tata da...i kad su mu tako rekli, vise nije nikad poneo cigare kad smo isli kod njih...totalno neprijatna situacija.

Inace se zavese peru... moja majka jednom nedeljno pere zavese i zidove... imamo zidove koji se peru vlaznom krpom...i zamisli u sred zime kad duva nenormalan vetar i pljusti kisa, ona treba da ide napolje da zapali? Meni prvoj smetaju cigare, ali ne pametujem oko toga...niti bih rekla nekome ''od skoro ne damo da se zapali cigara u kuci, pa izadji napolje''....

Rale, na ciju plodnost? Moji puse od tinejdzerskog doba, pa je rodila nas troje...i mogla je jos slobodno...
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:30 am

Pahuljice to sto tvoji nisu imali problema sa plodnoscu ne znaci da ne utice, isto kao sto nece svi imati rak ali jedan od 10-20 ( ovo lupam jer ne znam statistike) ce dobiti, e sada ja se ne bih igrala sa zivotom. Ko zna da necu mozda to biti ja ... To je naucno dokazano, a i pise ti i na paklicama cigara samo sto to retko ko cita.

Lekari kazu da je gore ako si pasivan pusac jer osobe koje puse taj dim vuku i on prolazi i kroz filter, dok pasivni pusaci diektno udisu taj dim .
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:31 am

Pahuljice,stvarno trivijalne stvari pominjes, zdravlje je na prvom mestu,a posle zavese,zidovi,pelene,odelo.Pluca ne mozes da operes.

Uostalom, u svojoj kuci svako moze da pametuje kako mu je volja.Uzmi zapali vatru na sred sobe pa udisi dim sto se mene tice.ja hocu da brinem o zdravlju koliko god mogu.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:43 am

Bevana, dzabe je kad je neko navucen na to. Majka je pokusavala da ostavi ali nije mogla. I pretpostavljam da im je jako tesko.

Rale, pa i oni udisu isti taj dim koji i mi udisemo. To sto ''izlazi'' is cigare, ne dopire samo do nas nepusaca nego i do njih. I gledam bas cesto da tata kad povuce cigaru, izlazi mu kroz nos i usta dim. Tako da nema sanse da je za nepusace stetnije nego za pusace.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:45 am

Ali to je njihov izbor,i niko drugi ne treba da strada zbog toga.
Znaci,neka se truju do sutra,ali nemoj i mene da truju.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:49 am

I to je isto malo sebicno...mislis da njima nije tesko kad ne mogu da ostave cigarete? A ne mogu ni da izlaze napolje po cichi i zimi najgoroj...pre ce od toga imati problem s plucima nego od cigara.
Meni dim smeta, ali necu da im stajem na muku... kad smo bili bebe, u nasoj sobi se nije pusilo... a u dnevnoj dok smo mi bili tamo - nisu pusili... a majka bi prala zavese svaki treci dan tada. Tako da je malo ruzno reci da su sebicni jer nas nisu ugrozavali, nego sebe.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:49 am

mene kad neko pita jel pusi, ja samo odgovorim: ja svoju dusu ne trujem

jednog dana, kad budem imala svoj stan, dozvoljavacu da se pusi samo u dnevnoj, ostale sobe ce biti zabranjene, ni to mi se ne dopada, ali ajde mogu da izdrzim par sati da mi neko pusi, zato cu posle toga da provetrim dobro stan
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:54 am

Tinker, upravo to...iskreno mi je glupo da ljudima pametujem... par cigara me nece unistiti, a i dete bi tada bilo u svojoj sobi. Provetri se, operu se zavese i eto Tinejdzeri i cigarete - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:54 am

Da,vrlo je sebicno sto zelim da brinem o sebi,a ne da zaradim neku bolestiju,zbog drugih.Slazem se. aha 


I cigarete je moguce ostaviti.Moj otac i baba su ostavili posle 40 godina ''staza''.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:55 am

Naravno da te ugrožavaju! Nego šta. Samo što je posledice ne vidimo sada, ne daj Bože da neko vidi posledice pasivnog pušenja.
Ne verujem ja u to. Jeste, strašno im je jer su zavisnici. Ali, MOŽE DA SE PRESTANE. Znam ljude koji su pušili 35 godina i onda su prestali. Neki zbog zdravlja, a neki zbog finansijskih razloga.

Gadi mi se kada vidim ljude koji skupljaju opuške po Beogradu. I istovremenno ih žalim. Nije im lako, ali sami su sebe doveli dotle.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:58 am

ma stete cigare, znam kako je kad sedim u dnevnoj, a moji puse, i udisem taj dim, odvratno je, i imam osecaj kao da me gusi, zato se ja trudim da tad pobegnem

sve bih dala da moji prestanu da puse
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 EmptyČet Sep 05, 2013 6:58 am

Ko hoce da ostavi cigare moze to samo ,ako ima bas jaku zelju i volju.
Ja mogu da razumem i jedne i druge...jedino ne mogu da razumem kada neko pusi pored bebe u istoj prostoriji.
Nije mi humano ni isterati coveka na -15 napolje,ali ni pusiti cigaru za cigarom tamo gde niko ne pusi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tinejdzeri i cigarete
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Ostaviti cigarete

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: