Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tinejdzeri i cigarete

Ići dole 
+8
Ivana
pahuljicaa
bojano
Lus
Lara
Rale89
inda
bojana6688
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 6:59 am

Lus, ti ljudi koji skupljaju opuske - oni rade za to, da zarade neki dinar, da prehrane porodicu jer nisu zavrsavali skolu ili nisu mogli da se zaposle, a novac im treba... ne mogu da shvatim da se nekome gade ljudi koji moraju da ciste ulicu da bi zaradili za hleb.

Bevana, sebicno je sto kazes da te je briga hoce li njima stetiti...zamisli da neko tebi jako blizak pusi, zar bi mislila samo na sebe i tada? Naravno da ne bi, nego bi brinula i za njih.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:00 am

Ja ako se pitam pusenje ce biti zabranjeno. Ko zeli moze da izadje na terasu koja ce biti zastakljena i neka zapali. U prostorijama u kojima ja boravim, a i kasnije kad dodju deca, to ce biti zabranjeno! Pa nek' se ljuti koliko ko hoce!

To sto neko odredjuje pravila u svojoj kuci i to sto kaze "ne zelim da me truju" uopste nije sebicno! Sebicno je kada se pusac naljuti zato sto mu je neko zabranio da zapali cigaru! Niko ne brani pusenje i izbegava drustvo pusaca iz obesti, vec zato sto brine o svom zdravlju i zato sto mu to smeta! Mene posle jedne zapaljene cigare u zatvorenom to krene da gusi, oci mi suze, a odeca i kosa smrde nepodnosljivo, a sto rece bev sta je sa plucima? (njih ne mogu da operem!) I onda sam ja sebicna, a pusac koji mene truje zarad svog zadovoljstva, je sta? Divan i nesebican ili pak ljut jer sam mu zabranila da u MOJOJ kuci zapali (jer on boze moj krizira Rolling Eyes)?



Poslednji izmenio koni dana Čet Sep 05, 2013 7:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:01 am

inda ::
Ko hoce da ostavi cigare moze to samo ,ako ima bas jaku zelju i volju.
Ja mogu da razumem i jedne i druge...jedino ne mogu da razumem kada neko pusi pored bebe u istoj prostoriji.
Nije mi humano ni isterati coveka na -15 napolje,ali ni pusiti cigaru za cigarom tamo gde niko ne pusi.
Za bebu se slazem... a i tata bi za 2-3 sata ispusio mozda 3 cigare kad smo kod njih.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:03 am

Moja majka pusi.I vec sam rekla da sam joj se na glavu popela pricama o stetnosti.Ali eto i ona misli da pametujem.

Ali dovoljno godina ima da uz sve cinjenice i dalje pravi pogresan izbor,i to je njeno pravo.zar ne?
Ti izgleda vidis ono sto zelis,a ne ono sto pise Tinejdzeri i cigarete - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:04 am

Ako bi ispusio te 3, vala moze i bez njih. Tinejdzeri i cigarete - Page 3 1071211947

I da, krivo mi je kada meni bliski ljude puse jer se donekle brinem da su vec narusili zdravlje i da ce ga jos gore narusiti. Ali sa druge strane, boli me dupe - to je njihov izbor, oni su odlucili da truju sebe, ali nemaju pravo da odluce da truju mene ( i zato ce u mojoj kuci, pusenje biti zabranjeno)!


Poslednji izmenio koni dana Čet Sep 05, 2013 7:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:05 am

Koni, da ako ne umru stvarno od dima od 3 cigare. A vide nas jednom godisnje. Nije to svaki dan i citava kutija. Nego 3 cigare na par sati. Izvoli, lepo, provetri posle. Od 3 cigare jednom godisnje im nista nece biti. Ali sto kaze Inda, na -15 isterati coveka na terasu koja inace nije zastakljena. A njima je slava Arandjelovdan i uvek je bas hladno, kisa uvek pada kad odemo... tako da je stvarno uzasno. Tata vise nikad nije zapalio kod njih...doveli su ga u neprijatnu situaciju kad je tetka pred svima rekla ''mi evo od skoro ne damo da se pusi u kuci, pa izadji napolje s tom cigarom''...tata je pogledao i ugasio cigaru. A njen muz, inace, svaki put pusi jer ona je na poslu pre podne, on izluftira kucu dok ona dodje i eto. To nam je i sam rekao.
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:06 am

pahuljicaa ::
Lus, ti ljudi koji skupljaju opuske - oni rade za to, da zarade neki dinar, da prehrane porodicu jer nisu zavrsavali skolu ili nisu mogli da se zaposle, a novac im treba... ne mogu da shvatim da se nekome gade ljudi koji moraju da ciste ulicu da bi zaradili za hleb.

Bevana, sebicno je sto kazes da te je briga hoce li njima stetiti...zamisli da neko tebi jako blizak pusi, zar bi mislila samo na sebe i tada? Naravno da ne bi, nego bi brinula i za njih.
Pahuljo, jesi li ti ikada bila u metropoli zvanoj Beograd? E, sledeći put kada dođeš, pogledaj te ljude koji skupljaju opuške. Nisu oni čistači, nego zavisnici koji skupljaju tuđe opuške da bi nastavili da puše.

Npr. devojka zapali cigaru na stanici, na pola cigare dođe joj autobus. Baci cigaru (neko je izgasi, neko ne). Onda dođe taj jadnik, i pokupi tu cigaru sa poda da bi mogao da nastavi da puši. A često pokupe cigare koje su vec popušene. Nije bitno, samo ako ima jos jednom da se povuče. Žalost.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:09 am

Shvatila sam te kao da ciste...jer mi kod nas zovemo sakupljacima one koji idu s onom kantom velikom i sve to pokupe u lopaticu pa bace.

Bila sam u ''metropoli zvanoj Beograd'', svake godine sam tamo preko leta, ove godine sam bila na Zlatiboru par dana samo, za promenu. A idem i nege oko Nove godine tamo. Ali nisam nikad videla da ljudi to rade...mozda nisam obratila paznju...
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:13 am

Zasto mislis da im je tvoj otac jedini gost koji pusi?
Odete vi, a posle vas dodju Pera i Mika. Naravno ni njima ne mogu da zabrane, posto nisu ni tvom tati i onda svako od njih zapali po 3. I tako dodjosmo do 10tak cigara, sto mu dodje kao da puse.

I sa druge strane, zasto bih ja bila duzna da udisem necije otrove, vetrim kucu na -20, da perem zavese posle necije posete? A sta cu sa ugaonom garniturom, nju da izbacim na 5 dana na terasu da se izvetri? Ma pazi da necu, pa nek' se ljuti ko hoce!

Pahuljice, jasno mi je da ti je to otac, ali ne moras da ga branis po svaku cenu, pogotovo kada nemas argumenata za to Tinejdzeri i cigarete - Page 3 1071211947
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:17 am

Koni, moram te pitati jesi li vidovita? Imaju rodjake Pera i Miku Tinejdzeri i cigarete - Page 3 364988687 ali ne puse...


Branim ga jer mi je neshvatljivo da neko misli samo na to da njemu steti sto neko drugi pusi... kao Rale sto je napisala da su nepusaci izlozeniji...a to pre svega nije tacno. Jer i pusaci udisu isto to. I kad pusac udise 100%, mi od toga udisemo 30%.
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:18 am

moja baka je pusila od 16 do 86 godine, drzala je pumpicu u jednoj ruci a u drugoj cigaru, i nikad nije htela da ih se odrekne iako se zalila da je gusi i kasljala je, to ju je nazalost dovelo do bolesti i jos gore, smrti

zato se kod mene nece pusiti, i ne, ne mrzim pusace, jednostavno ne dozvoljavam takvim ljudima da stete meni kad vec stete sebi, samo mi ih je zao sto to ne shvataju
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:20 am

A na šta ćeš da misliš? Tebe neko ugrožava, ugrožava tvoj život, i život voljenih osoba. O čemu treba da misliš? Još možda treba da mu-joj kupim cigare da ima kod mene kada svrati. I da je molim da zapali. Pahuljo, jedino što imam da ti kažem jeste da se edukuješ malo o štetnosti pasivnog pušenja.
Nazad na vrh Ići dole
pahuljicaa

pahuljicaa


Broj poruka : 2170
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 29

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:21 am

Tinker, iskreno, sa 86 godina joj je i vreme bilo, nezavisno od cigara. Bez cigara bi mozda jos par godina zivela...

Na neke ne utice mnogo, a nekima steti... sve zavisi i od toga... neko ce da umre sa 40 od raka pluca, a neko ce da zivi dugo kao tvoja baba...
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:23 am

Pahuljice,radi ti podznak pa kud puklo da puklo Tinejdzeri i cigarete - Page 3 364988687
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:26 am

A nego na sta ce da misli? Na to sto tvom ocu steti? Tvoj otac ima dovoljno godina, da sam zna sta mu skodi, a sta ne! A to sto je pustio dupetu na volju (kao i svi pusaci, ne mislim da njega nesto vredjam), pa mu je tesko da pregura krizu i ostavi cigare, to nije neciji problem. Tinejdzeri i cigarete - Page 3 1071211947

Na kraju krajeva svako pravi izbor o svom zivotu. Tvoj otac je odlucio da truje pre svega sebe, zatim svoju porodicu i sve ostale, a ti ljudi su napravili izbor suprotan njegovom i vi to morate da prihvatite.

To sto neko zeli da zivi zdravo i da u 40. ne umre od raka pluca nije sebicluk, vec zdrav nacin razmisljanja!
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:27 am

A to za baku je stvarno ružno!
Nazad na vrh Ići dole
tinkerbell02

tinkerbell02


Broj poruka : 1490
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 30

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:28 am

ali ona je patila zbog cigara od svoje 40 godine, ja ne kazem da ona nije super pozivela, jeste, ali se mucila poslednjih godina mnogo, i zbog cigara je umirala sporom smrcu i gusila se, da si videla ono sto sam ja videla svojim ocima, razumela bi me

a moja majka koja ima bronhitis i zbog cigara se gadno razbolela pre par godina, pa se kao naucila pameti i prekinula pusenje, pa sad opet nastavila, sta njoj da radim kad krene da mi kuka kako je gusi i kad budem gledala kako pati? ja njoj zvocam, ali me ona ne slusa
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:30 am

Slazem se sa Lus. I meni je upalo u oko. Svakako je bolje da ide redom, ali je jako ruzno reci da je nekome vreme.

Moj deda je bio strasveni pusac, kada je saznao dijagnozu prestao je da pusi i zabranjivao ikome da u njegovom prisustvu zapali cigaru. Rezultat toga, otisao je "iako mu nije bilo vreme" (ma sta to znacilo? ), a ja ga nisam zapamtila.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 7:49 am

E da i pahuljice, ne odgovorih Tinejdzeri i cigarete - Page 3 650269930 Nisam vidovita, samo sam lupila Tinejdzeri i cigarete - Page 3 650269930
A je l' imaju i Djuru(a), posto bi to bilo sledece ime Tinejdzeri i cigarete - Page 3 124630516
Nazad na vrh Ići dole
inda

inda


Broj poruka : 1651
Datum upisa : 29.02.2012

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 8:15 am

Ljudi stvarno preterujete svi Tinejdzeri i cigarete - Page 3 650269930 Pa vi kao ne izlazite u kaficice i diskoteke u kojima se pusi ? ja ne znam da postoji takvo mesto gde je to zabranjeno Tinejdzeri i cigarete - Page 3 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 8:20 am

Постоји. И драго ми је што могу да кажем да је таквих места (места где је пушење забрањено) све више.
Nazad na vrh Ići dole
Rale89

Rale89


Broj poruka : 1384
Datum upisa : 01.03.2012
Lokacija : Bogu iza tregera

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 8:31 am

http://www.nadlanu.com/pocetna/zivot/zivi-zdravo/Pasivno-pusenje-godisnje-odnese-600000-zivota.a-174357.267.html

http://sh.wikipedia.org/wiki/Pasivno_pu%C5%A1enje

http://www.navidiku.rs/magazin/life-style/zdravlje/pasivno-pusenje-ubija_11096/

Pahuljice procitaj ovo pogotovo ovo poslednje pa mi onda kazi da duvansi dim nje toliko stetan po nepusace kao za pusace. Dim koji oni udisu prolazi kroz filter ( onu vaticu ili sta je vec na vrhu cigarete) a dim koji dolazi direktno iz cigarete ne prolazi kroz taj filter, jeste i oni udisu taj dim ali ga udises i ti pogotovo ako sedis preko puta, pored, iza, sa strane ( ma sve jedno, kletva ne pusaca te prati gde god da stanes, jer kao za inat gde god da si dim ce ici u tebe) .

Ja necu da mene neko truji, niti moju decu zato kod mene nece biti pusenja i tacka, pa ti ako toliko kriziras slobodno izadji napolje. Nisam ih ja terala da pocnu da puse, niti mene bilo ko pita da li ne pusim. Odem na koncert u zatvorenoj sam prostoriji, vidi mi se oziljak od operacije na km. a osoba do mene pusi cigaru jednu za drugom kao da su Turci i jos duva dim u mene, dzabe sto ti kasljes, sto ti suze oci itd. Jednom ti mozda nece biti nista, ali ti ne ides jednom u zivotu u kafic, restoran, klub, diskoteku, kafanu, kod prijatelja, na slavu, na faks, koncert itd. Zar je malo slucajeva kada kazu da je neko umro od raka pluca a da u zivotu nije zapalio cigaretu.

U drugim kucama mozda ljudi nece braniti pusenje ali u mojoj nece smeti da se pusi, pa neka misli sta ko hoce, isto ce vaziti i za moje roditelje i za moju decu, prijatelje, rodjake itd.
Nazad na vrh Ići dole
bevana

bevana


Broj poruka : 3252
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 38

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 9:00 am

Kod nas ne postoje mesta gde je pusenje skroz zabranjeno.Meni sto sam starija sve vise smeta dim,kad sam bila mladja visila sam u zadimljenim kaficima i nisam ni razmisljala o tome.Sad cim krenu oci da mi suze,skupim se i odem kuci.Srecom pa kafei gde odlazimo na kafu imaju dobri ventilaciju.A i najbolja drugarica ima astmu,pa izbegavamo zadimljena mesta.
Nazad na vrh Ići dole
koni

koni


Broj poruka : 903
Datum upisa : 14.01.2013

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 9:51 am

Ne znam za druge devojke, ali ja u diskoteke ne idem niti sam ikad isla. Kafice zimi izbegavam i kada idem da se vidim sa drustvom uglavnom idemo na mesta na kojima je pusenje zabranjeno (u beogradu ih hvala bogu ima) ili na mesta na kojima su odvojene zone za pusace i nepusace. Kao sto rekoh meni dim i smrad duvana jako smeta, tako da ne pamtim kada sam poslednji put bila u kaficu u kome je pusenje dozvoljeno.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana

Ivana


Broj poruka : 3396
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 36
Lokacija : in love :)

Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 9:55 am

bevana ::
Kod nas ne postoje mesta gde je pusenje skroz zabranjeno.Meni sto sam starija sve vise smeta dim,kad sam bila mladja visila sam u zadimljenim kaficima i nisam ni razmisljala o tome.Sad cim krenu oci da mi suze,skupim se i odem kuci.Srecom pa kafei gde odlazimo na kafu imaju dobri ventilaciju.A i najbolja drugarica ima astmu,pa izbegavamo zadimljena mesta.
omatorilo se,nema sta! Tinejdzeri i cigarete - Page 3 20348227 

malo vise da perete te zavese i zidove,a manje da kukate i svima ce biti bolje!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tinejdzeri i cigarete   Tinejdzeri i cigarete - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tinejdzeri i cigarete
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Ostaviti cigarete

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Zdravlje :: Sve ostalo-
Skoči na: