Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Dobro dosli na forum http://kutakzadame.com

Zelim vam prijatan boravak na forumu, ali se pre toga morate prijaviti sa postojecim nalogom.

Ili registrovati ako nemate nalog na forumu http://kutakzadame.com

Kutak za dame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sve ženske i muske teme na jednom mestu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Citati, poslovice...

Ići dole 
+14
kajlina
malena mrvica
bevana
StormZ
meda
Jeci
Ferhundica
Lara
Amilie
Lus
~Lovely~
sister87
SchonFrau
Iva
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 09, 2012 1:05 am

‎"I ne znaš koliko kao ti - takvih večeras ponovo nekog nemaju.
I ne znaš koliko kao ti - istih za susret sa tobom baš sad se spremaju.
I ne znaš ko su to, kao ti - divni i što su jastuke suzama vlažili.
A lepo ste se mogli sresti, samo da ste se malo potražili.
I krećeš u život s pogrešnim nekim. S drukčijim nekim. Nekim dalekim."
Nazad na vrh Ići dole
Lus

Lus


Broj poruka : 1746
Datum upisa : 29.02.2012
Lokacija : na suncanoj strani ulice

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 09, 2012 1:12 am

лајк, ива.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 09, 2012 2:36 am

ivo Citati, poslovice... - Page 2 425539214 Citati, poslovice... - Page 2 617739974
Nazad na vrh Ići dole
Amilie

Amilie


Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.03.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Meša Selimović, Derviš i smrt   Citati, poslovice... - Page 2 EmptySub Mar 10, 2012 1:59 am

Odlučio sam se za ljubav, manje je istinito i malo verovatno, ali je plemenitije i lepše, tako sve ima više smisla. I smrt. I život.
Nazad na vrh Ići dole
Amilie

Amilie


Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.03.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyUto Mar 13, 2012 6:27 am

Iz Kurana:

Na dan moje smrti, kad bude nošen moj tabut,
ne misli da cu osećati bol za ovim svetom.
Ne plači i ne govori: šteta, šteta.
Kada se mleko pokvari, veca je šteta.
Kad vidiš da me polože u grob, ja neću nestati.
Zar mesec i sunce nestanu kad zađu?
Tebi se čini smrt, a to je rađanje.
Grob ti se čini tamnica, a duša je slobodna postala.
Koje to zrno ne nikne kad se stavi u zemlju?
Pa zašto da sumnjaš u zrno čovekovo?
Nazad na vrh Ići dole
Lara

Lara


Broj poruka : 1445
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyUto Mar 13, 2012 9:04 am

Sad sam shvatio: to je prijateljstvo,ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste,to ne može,jer zavisi od nas Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, bicu ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako,u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban,što nisam zamjerio nicemu ma šta da je rekao ili ucinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to cinim, makar samo zato da još jednom pomenem covjeka koji je unio toliko radosti u moj život. Pitao sam ga jednom,kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira,ono biva ko zna zbog cega kao ljubav… A ništa ja nisam poklonio tebi vec sebi…

Mehmed Mesa Selimovic

od svih citata o prijateljstvu, ovaj mi je najdrazi.
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptySre Mar 14, 2012 1:45 am

"Proslost istorija
buducnost tajna
a sadasnjost poklon"
Nazad na vrh Ići dole
Amilie

Amilie


Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.03.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptySre Mar 14, 2012 3:18 am

lara ::
Sad sam shvatio: to je prijateljstvo,ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste,to ne može,jer zavisi od nas Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, bicu ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako,u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban,što nisam zamjerio nicemu ma šta da je rekao ili ucinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to cinim, makar samo zato da još jednom pomenem covjeka koji je unio toliko radosti u moj život. Pitao sam ga jednom,kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira,ono biva ko zna zbog cega kao ljubav… A ništa ja nisam poklonio tebi vec sebi…

Mehmed Mesa Selimovic

od svih citata o prijateljstvu, ovaj mi je najdrazi.


I meni, prelep je.
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 9:55 am

10 Ajnstajnovih mudrosti

1. Svaka inteligentna budala može da napravi stvari većim, kompleksnijim i nasilnijim, ali je potreban dodir genija i mnogo hrabrosti za suprotan smer.

2. Gravitacija nije odgovorna za to što ljudi padaju jedni na druge ( zaljubljuju se ).

3. Jedina stvarno vredna stvar je intuicija.

4. Nikad ne razmišljam o budućnosti, ionako stiže dovoljno brzo.

5. Oni koji nikad nisu pogrešili, nikad nisu ni isprobali nešto novo.

6. Zdrav razum je kolekcija predrasuda stečenih do osamnaeste godine života.

7. Mir se ne može održati silom, može se usvojiti jedino razumevanjem.

8. Probleme ne možemo da rešimo razmišljajući na isti način kao kad smo ih stvarali.

9. Strah od smrti je jedan od najneopravdanijih strahova jer ne postoji rizik od nesreće za nekog ko je mrtav.

10. Dve stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 11:56 am

Mi žene, setamo po kuci dok peremo zube. Dok se tusiramo, u isto vreme citamo bocu od sampona. Smejemo se svojim vicevima, pre nego da smo stigle da ih ispricamo drugima... Ne treba nam sat, imamo mobilni. ... Mrzimo kad nam vetar pokvari frizuru.... Dnevno 10 puta pogledamo u frizider, pa i ako nijednom nismo uzele nista odatle. Desi se da pozovemo svoj mobilni kako bi ga pronasle. Gledamo u sat, i ponovo ga moramo pogledati zato sto smo zaboravile sta je pokazao. Okrecemo jastuk, da bi mogle da spavamo na hladnijoj strani. Navijemo budilnik ranije kako bi spavale duze. Pre odlaska u krevet, izbrojimo sate koliko cemo dugo spavati......jako smo cudne, treba nas razumeti.....
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 10:46 pm

sister87 ::
Mi žene, setamo po kuci dok peremo zube. Dok se tusiramo, u isto vreme citamo bocu od sampona. Smejemo se svojim vicevima, pre nego da smo stigle da ih ispricamo drugima... Ne treba nam sat, imamo mobilni. ... Mrzimo kad nam vetar pokvari frizuru.... Dnevno 10 puta pogledamo u frizider, pa i ako nijednom nismo uzele nista odatle. Desi se da pozovemo svoj mobilni kako bi ga pronasle. Gledamo u sat, i ponovo ga moramo pogledati zato sto smo zaboravile sta je pokazao. Okrecemo jastuk, da bi mogle da spavamo na hladnijoj strani. Navijemo budilnik ranije kako bi spavale duze. Pre odlaska u krevet, izbrojimo sate koliko cemo dugo spavati......jako smo cudne, treba nas razumeti.....

Sem zadnje recenice sva je tacno. Citati, poslovice... - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 15, 2012 10:52 pm

"sister87 "Mi žene, setamo po kuci dok peremo zube. Dok se tusiramo, u isto vreme citamo bocu od sampona. Smejemo se svojim vicevima, pre nego da smo stigle da ih ispricamo drugima... Ne treba nam sat, imamo mobilni. ... Mrzimo kad nam vetar pokvari frizuru.... Dnevno 10 puta pogledamo u frizider, pa i ako nijednom nismo uzele nista odatle. Desi se da pozovemo svoj mobilni kako bi ga pronasle. Gledamo u sat, i ponovo ga moramo pogledati zato sto smo zaboravile sta je pokazao. Okrecemo jastuk, da bi mogle da spavamo na hladnijoj strani. Navijemo budilnik ranije kako bi spavale duze. Pre odlaska u krevet, izbrojimo sate koliko cemo dugo spavati......jako smo cudne, treba nas razumeti.....


opisala si me... redovno,ne znam gde mi je drugi telefon... Citati, poslovice... - Page 2 1268302758
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2012 12:17 pm

Srpski rodoslov

Muška kolena

1. otac
2. deda
3. pradeda
4. čukundeda
5. navrndeda
6. kurđel
7. askurđel
8. kurđup
9. kurlebalo
10. sukurdov
11. surdepač
12. parđupan
13. ožmikur
14. kurajber
15. sajkatav
16. beli orao

Ženska kolena

1. majka
2. baba
3. prababa
4. čukunbaba
5. navrbaba
6. kurđela
7. askurđela
8. kurđupa
9. kurlebala
10. sukurdova
11. surdepača
12. parđupana
13. ožmikura
14. kurajbera
15. sajkatava
16. bela pčela
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptySub Mar 17, 2012 7:18 am

Jednom je neko pametan rekao: "Nemojte se uzrbudjivati ako imate problem, to nicemu ne vodi..... Jer svaki je problem rešiv ili nerešiv...... Ako je rešiv, nema razloga da se brinete, jer će te ga rešiti, a ako je nerešiv, opet se nemojte brinuti, jer ga ionako ne možete rešiti"... Citati, poslovice... - Page 2 469341540
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 23, 2012 8:14 am

Ja ne mogu ti dati resenje za tvoje zivotne probleme, strahove i sumnje... Ali mogu te saslusati i zajedno mozemo potraziti
odgovor.
Ne mogu promeniti tvoju proslost ni buducnost, ali mogu biti tu sada kad ti zelis da mi je stalo.
Ja ne mogu ukloniti zapreke pred tvojim nogama, ali mogu ti dati ruku koju mozes prihvatiti da ne padnes.
Tvoje radosti, uspesi i sreca nisu moji... Ipak mogu se smejati zajedno s tobom.
Tvoje odluke u zivotu nisu moje da ih cinim ili sudim o njima,ali mogu te podrzati i ohrabriti i pomoci ti kad trebas.
Ne mogu te spreciti da se udaljis od mene, ali mogu se moliti za tebe, pricati s tobom... i cekati te...
Ne mogu spreciti tvoje srce da boli ili bude povredjeno, ali mogu plakati s tobom, pomoci ti da sakupis komade I vratis ih na mesto.
Ja ti ne mogu reci ko si... Jedino te mogu voleti! Citati, poslovice... - Page 2 3881143799
Nazad na vrh Ići dole
Jeci

Jeci


Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.03.2012
Godina : 33

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPet Mar 23, 2012 9:55 am

sister87 ::
Mi žene, setamo po kuci dok peremo zube. Dok se tusiramo, u isto vreme citamo bocu od sampona. Smejemo se svojim vicevima, pre nego da smo stigle da ih ispricamo drugima... Ne treba nam sat, imamo mobilni. ... Mrzimo kad nam vetar pokvari frizuru.... Dnevno 10 puta pogledamo u frizider, pa i ako nijednom nismo uzele nista odatle. Desi se da pozovemo svoj mobilni kako bi ga pronasle. Gledamo u sat, i ponovo ga moramo pogledati zato sto smo zaboravile sta je pokazao. Okrecemo jastuk, da bi mogle da spavamo na hladnijoj strani. Navijemo budilnik ranije kako bi spavale duze. Pre odlaska u krevet, izbrojimo sate koliko cemo dugo spavati......jako smo cudne, treba nas razumeti.....

Mene je ovo opisalo 99%, jedino ne navijam budilnik ranije, vec sto kasnije u minut Citati, poslovice... - Page 2 650269930
Jedini trenuci kada je navijen po 15 min ranije jeste kada uvece nisam odlucila sta cu obuci, pa znam da ce mi ujutru trebati vise vremena Citati, poslovice... - Page 2 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Ferhundica

Ferhundica


Broj poruka : 162
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 42
Lokacija : Gde je i Bog rekao,laku noc i lisica nosi postu

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyNed Mar 25, 2012 3:02 am

"Naporan je rad i rizik cena su slave,ali divno je ziveti
hrabro i umreti ostavljajuci za sobom vecnu slavu."
Aleksandar Veliki
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 7:23 am

NIKADA SE NEMOJ SMEJATI ONOM KO ZBOG LJUBAVI GUBI PONOS,
SMEJ SE SAMO ONOM KO ZBOG PONOSA IZGUBI LJUBAV.....
...JER NIJE ISTO KADA JE ČOVEK U
PUSTINJI ,ILI PUSTINJA U ČOVEKU..
Nazad na vrh Ići dole
~Lovely~

~Lovely~


Broj poruka : 671
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 32

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 5:54 am

Dati nekome drugu šansu isto je kao da mu daješ drugi metak za pištolj, jer te promašio prvi put.
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 8:58 am

..moja porodica su oni tihi andjeli, koji mi pomognu da se podignem na noge kada moja krila zaborave na let..
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 9:17 am

" To je bio jedan od onih ljudi koji mnogo revnosnije zagledaju sta ima u tudjem loncu nego sto brinu da njihov ne bude prazan."

(Ivo Andric)
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyUto Apr 17, 2012 10:57 am

Nije vazno koliko je vas ZIVOT lijep ili tezak...ako ste jutros probudili zdravi i spremni za borbu...budite zahvalni jer imate NOVI DAN...sjetite se...da se netko negdje bas danas bori da prezivi....
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyUto Apr 17, 2012 10:20 pm

Kako ti je, kako živiš sad kad nisam više tvoja...
Na jastuku dal' me sanjaš, dal' me traži ruka tvoja...
Ne pitaj me znaš i sama, dani su mi puni tuge...
Posle tebe sve je prošlo, ja ljubavi nemam druge...
Nazad na vrh Ići dole
Iva

Iva


Broj poruka : 1826
Datum upisa : 28.02.2012
Godina : 41

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPon Apr 23, 2012 10:48 am

"Pravi muškarci ostaju vjerni. Oni nemaju vremena da traže druge žene jer su previše zauzeti tražeći nove načine da vole svoju."
Nazad na vrh Ići dole
sister87

sister87


Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.02.2012

Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 EmptyPon Apr 23, 2012 10:57 am

‎''Ne stidim se da priznam kad pogriješim, ne znam da sakrijem tugu kada me zaboli, a ni osmijeh kada sam sretna. Ne znam da mrzim, ali znam da se borim kad me rane. Zato pazi, ja ne napadam prva, ali se branim iz sve snage kada sam napadnuta.''
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Citati, poslovice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati, poslovice...   Citati, poslovice... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati, poslovice...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kutak za dame :: Kultura, nauka i tehnika :: Knjige-
Skoči na: